PL: Sima Manchester City siker a Burnley ellen – videóval

A City a második játékrészben esélyt sem adott Dyche csapatának. A Tottenham ha szűken is, de nyert, a Cardiff kiütötte a Fulhamet Walesben.

Manchester City – Burnley 5-0 (1-0)
Helyszín: Etihad
Gólszerzők: Agüero (17.), Silva (54.), Fernandinho (56.), Mahrez (83.), Sane (90.) ill. –
Sárga lapok: Kompany (1.), Sane (81.) ill. Cork (11.), Hendrick (32.)
Kiállítva: –

Manchester City: Ederson – Mendy, Laporte, Kompany, Stones – Silva (Foden 75.), Fernandinho, Silva (de Bruyne 58.) – Sane, Agüero (Jesus 66.), Mahrez Vezetőedző: P. Guardiola

Burnley: Hart – Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor – Gudmundsson, Defour (Barnes 75.), Cork, Lennon (Westwood 69.) – Hendrick – Vokes (Wood 69.) Vezetőedző: S. Dyche

Már a mérkőzés elején lefektette a City az amúgy is alapvető erőviszonyokat, mivel már a 17. percben beköszöntek. Agüero volt a hazaiak gólszerzője, így korán örülhetett az Etihad közönsége. A folytatásban tovább nyomott Pep Guardiola alakulata, azonban a  gól már nem jött össze, hiába volt meg erre Bernardo Silvanak és Agüeronak is nagy esélye, maradt tehát az 1-0, amivel mehettek a fele a pihenőre. A második játékrészben még csak 17 percet se kellett várni az első City gólra, ugyanis mindösszesen 9 perc telt el amikor Bernardo Silva duplázta meg a csapata előnyét egy meglehetősen furcsa körülmények között született góllal, ahol kicsit elaludtak a vendégek egy gyanús tizenegyes szituáció után. Ettől a góltól “megroppant” a Burnley, ugyanis 2 percre rá már kapták is a harmadikat. Fernandinho egy szöglet után vágott egy óriási gólt Joe Hartnak. A folytatásban a manchesteriek már nem erőlködtek, a vendégek pedig nem tudtak többet. A hajrában még Mahrez és Sane gondoskodott róla, hogy javítsák a csapatuk gólarányát és, hogy újra az élre “repítsék” a Cityt. A vége 5-0, így továbbra is veretlen Guardiola alakulata.