PL: Az Arsenal magabiztosan intézte el a Leicester Cityt – videóval

Hiába vendég vezetést, a hazaiak utána (két) fokozatot kapcsoltak fel, aminek meg is lett az eredménye a Leicester City ellen otthon.

ArsenalLeicester City 3-1 (1-1)
Helyszín: Emirates Stadium Játékvezető: Kavanagh C.
Gólszerzők: Özil (45.), Aubameyang (63., 66.) ill. Bellerin (og. 31.)
Sárga lapok: Holding (17.), Xhaka (35.) ill. Albrighton (65.), Pereira (65.)
Kiállítva:

Arsenal: Leno – Bellerin, Mustafi, Holding, Lichsteiner (Aubameyang 63.) – Torreira, Xhaka – Mkhitaryan (Guendouzi 61.), Özil (Ramsey 80.), Iwobi – Lacazette Vezetőedző: U. Emery

Leicester City: Schmeichel – Amartey, Evans, Maguire, Chilwell – Mendy, Ndidi – Ricardo Pereira (Ghezzal 69.), Iheanacho (Albrighton 61.), Maddison (Okazaki 75.) – Vardy Vezetőedző: C. Puel

Az első félidőben a Leicester nem ijedt meg az Arsenal ellen az Emiratesben, ez pedig mint később kiderült az egész mérkőzésen kitartott. A “Rókák” jól játszottak kontráik és pontrúgásaik rendere veszélyesek voltak. Mi több Leno bravúrja(i) (is) kellett(ek), hogy ne kerüljön viszonylag hamar hátrányba a hazai csapat. Ám a 31. percben már semmi nem mentette meg őket és meg is lett a vendég előny, igaz egy hazai lábnak köszönhetően, ugyanis Chillwell beadásába (?) Bellerin tette bele szerencsétlenül a lábat, így az utat talált Leno kapujába. A folytatásban az Arsenal próbált nyomást helyezni a Leicesterre ám ez inkább meddő mezőny és labdabirtoklási fölény volt. Schmeichelnek akadt dolga ám mindössze Xhaka szabadrúgásánál kellett igazán nyújtóznia. Ám az “Ágyúsokban” volt még egy “sebességi fokozat”, amit a vendégek már nem tudtak tartani és ennek a 45. percben meg is lett az eredménye, ugyanis Mesüt Özil (utó)szülinapi ajándékkal adományozta meg magát, így meglett az egyenlítés. Ennek köszönhetően ezzel az 1-1-es döntetlennel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben a mérkőzés képe nem változott, a fölény továbbra is a hazaiaknál volt, a Leicester pedig többnyire asszisztált csak.  Több lehetősége volt az Arsenalnak, azonban a legnagyobb gólszerzési lehetőség Ndidi előtt volt aki egy szöglet után fejelte el a “lécet”. A folytatásban a vendégek továbbra is visszaálltak és a kontrákra rendezkedtek be, ennek meg is volt az eredménye (?) ugyanis az Arsenal nem tudott mit kezdeni a felállt védelmük ellen. Egészen a 61. percig ekkora ugyanis Emery kettős cserére szánta el magát, bejött Aubameyang és Guendouzi is. Ennek pedig a 63. percben már meg is lett az eredménye, egy szép támadás végén Bellerin passzát passzolta be a gaboni az üres kapuba. És ami ezután jött…az már szinte a régi (és a fulhami) Arsenalt idézte, ugyanis egy parádés kontrát vittek végig az “Ágyúsok”, melynek a végén ismét Aubameyang volt eredményes, csak most éppen Özil volt az előkészítő. A gaboni 5 perc alatt duplázott, így finoman szólva is jól szállt be, ráadásul Emery is tökéletesen nyúlt bele a mérkőzésben. A hajrában Lacazette többször is növelhette volna az “Ágyúsok” előnyét, ám ez nem sikerült, így maradt a 3-1. Ezzel Emery és csapatának győzelmi sorozata a bajnokágban továbbra is él, a szám pedig 8 és továbbra is tapadnak a vezető “duó” Manchester City, Liverpoolra.