Félkészülés: két góllal múlta felül a Napoli a Dortmundot! – videóval

Vészesen közeleg az új idény rajta a topligákban is, de még előtte hátra van a nagyoknak is pár félkészülési mérkőzés. Ma este Svájcban a német Borussia Dortmund játszott rangadót az olasz Napoli csapatával. A találkozón a nápolyi klub nem adott esélyt a sárga-feketéknek.

A lefújást követően is a Napoli játékosai örülhettek (forrás: twitter/sscnapoli)

A Borussia Dortmund a Napoli ellen játszott ma este félkészülési mérkőzést. A német és az olasz klub találkozójának már az elején gól esett, ugyanis a nápolyi együttes Milik révén a 7. percben előnybe került (0-1)! A 29. percben ráadásul meg is duplázta előnyét a Napoli! Ekkor Verdi labdáját Maksimovic jutatta a BVB kapujába (0-2)! Az első játékrészben több gól viszont már nem esett, viszont a Dortmund is kétszer kaput talált, ám a Napoli háromszor, abból pedig kettő találat is született a szünetig, viszont mezőnyben a sárga-feketék domináltak.

A szünet után húsz percnyi játékot követően szépíteni tudott a Dortmund! A 65. percben Maximilian Philipp vette be a nápolyiak kapuját (1-2)! Találat ezek után még egy született, a mérkőzés záróakkordjaként, mellyel kialakult a végeredmény. A Dortmund nem tudott egyenlíteni, a Napoli Callejon 90. percben szerzett találatával döntött el végleg a meccset (1-3)! Közeleg már az új szezont rajtja mindkét klub számára, melynek nyitányán a Borussia Dortmund a Greuther Fürth otthonában játszik a Német Kupában augusztus 20-án, míg a Napoli rangadóval kezdi a Serie A új idényét augusztus 18-án Rómában, a Lazio ellenfeleként.

Félkészülési mérkőzés
Borussia Dortmund – Napoli • 1-3 (0-2)
Helyszín: Kybunpark, St. Gallen
Gólszerzők: Philipp (65.), ill. Milik (7.), Maksimovic (29.), Callejon (90.)

VIDEÓ HAMAROSAN!

A Borussia Dortmund eddigi mérkőzései a félkészülés során
Zwickau – Borussia Dortmund • 4-4 (2-1)
Los Angeles FC – Borussia Dortmund • 1-1 (0-0)
Austria Wien – Borussia Dortmund • 0-1 (0-1)
Manchester City – Borussia Dortmund • 0-1 (0-1)
Liverpool – Borussia Dortmund • 1-3 (1-0)
Borussia Dortmund – Benfica • 2-2 (2-0), büntetőkkel: 3-4
Borussia Dortmund – Rennes • 1-1 (1-0)

A Borussia Dortmund további félkészülési mérkőzései
Augusztus 12., vasárnap, 17:30 • Borussia Dortmund – Lazio

A Borussia Dortmund első mérkőzései az új szezonban
Augusztus 20., hétfő, 20:45 • Német Kupa, 1. forduló • Greuther Fürth (II.) – Borussia Dortmund
Augusztus 26., vasárnap, 18:00 • Bundesliga, 1. forduló • Borussia Dortmund – RB Leipzig