Premier League: elhozta Newcastle-ből a három pontot a Leicester – videóval

A mérkőzés előtt a negyedik helyen álló Leicester City két döntetlen után utazott a 15. pozícióban lévő és öt meccs óta nyeretlen Newcastle otthonába.

Némileg mezőnyfölényben játszott az első félidőben a Leicester City, és ez a meccs elején helyzeteket is eredményezett, sőt Vardy be is talált a 12. percben, de les miatt érvénytelenítették a gólt. A Newcastle átadta a területet, és ellentámadásokból próbált veszélyeztetni, de szabályos gól nem született az első 45 percben. A második játékrészben is a Leicester uralta a meccset, és ekkor már pontosabbak is voltak a “Rókák”, az 55. percben Maddison góljával meg is szerezték a vezetést a vendégek. Ezután kijjebb jött a Newcastle, de nem tudta nyomás alá helyezni a Leicestert. Sőt a 72. percben egy szép támadás végén Tielemans bombázott a kapuba (0-2). A hajrában is próbálkoztak a “Szarkák”, és a 82. percben Carroll kapásgóljával szépítettek is a hazaiak, de az egyenlítés már nem jött össze Bruce csapatának, így elhozta a három pontot a St. James’ Parkból a Leicester.

Newcastle – Leicester 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Carroll (82.), ill. Maddison (55.), Tielemans (72.)