BL: Könnyed győzelemmel jutott be a legjobb 8 közé a Bayern München! – videóval

4-1-es előnyből várhatta a Lazio elleni visszavágót a Bayern München együttese. A bajorok továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben, ennek ellenére hazai pályán is 2-1-es győzelmet arattak, így 6-2-es összesítéssel jutottak tovább a legjobb 8 közé.

Igen kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés első 30 perce, bár hozzá kell tenni, hogy a bajorok nem pörögtek maximális fordulatszámon. Ezt követően viszont büntetőhöz jutottak a hazaiak, miután Muriqit látta szabálytalannak a játékvezető egy szögletnél. A tizenegyest Lewandowski higgadtan értékesítette, 1-0! A második játékrész jóval lassabb mederben folyt, az első komoly helyzetig, egészen a 66. percig kellett várni, amikor Lewandowski találta telibe a kapufát. Nem sokkal később a Bayernnek sikerült megdupláznia előnyét. Alaba kiugratása tökéletes volt a csereként beálló Choupo-Motingnak, aki higgadtan elemelte Reina mellett a játékszert, 2-0! A 82. percben összejött a becsületgól a Lazionak. Egy szabadrúgást követően Parolo fejjel vette be Nübel kapuját, 2-1! A végén még Gnabry visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget, de Reina nagy bravúrral hárítani tudta a kísérletét. Összességében a Lazio becsülettel helytállt a BL címvédővel szemben, de egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy a Bayern München a jobb csapat.

Bayern München – Lazio 2-1 (1-0)
Allianz Arena Vezette: Kovács István
Lewandowski (33. – büntető), Choupo-Moting (73.) ill. Parolo (82.)
Sárga lapok: Goretzka (48.) ill. Radu (26.), Acerbi (32.), Milinkovic-Savic (39.), Correa (70.)
Kiállítás: -ill. –
Továbbjutott: A Bayern München 6-2-es összesítéssel.

Bayern München: Nübel – Hernandez, Alaba, Boateng (Süle 46.), Pavard – Kimmich (Martínez 77.), Goretzka (Davies 64.), Gnabry, Müller (Musiala 71.), Sané – Lewandowski (Choupo-Moting 71.) Vezetőedző: Hans Flick

Lazio: Reina – Marusic, Acerbi, Radu – Lazzari (Parolo 57.), Milinkovic-Savic, Escalante (Akpa-Akpro 84.), Alberto (Cataldi 76.), Fares (Lulic 46.) – Muriqi (Pereira 55.), Correa Vezetőedző: Simone Inzaghi