Afrika-kupa: magabiztos győzelmet aratott Kamerun – videóval

Megkezdődött az Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörének második fordulója, a kör nyitómeccsén magabiztosan nyert a házigazda.

(Photo by Ulrik Pedersen/NurPhoto via Getty Images)

Meglepetéssel indult a mérkőzés, hiszen Etiópia már a 4. percben vezetést szerzett Hotessa góljával (0-1). A házigazda ezután megrázta magát, a 8. percben Toko Ekambi egyenlített (1-1). A 32. percben a vezetést is megszerezhette volna Kamerun, ám Ngamaleu gólját les miatt nem adták meg. A 40. minutumban ismét Toko Ekambi veszélyeztetett, de ezúttal a kapufát találta el. A második félidőre is támadásban maradt Kamerun, az 53. percben Aboubakar fejelt Shanko kapujába (2-1). Két perccel később ismét Aboubakar hívta fel magára a figyelmet, Ngamaleu előkészítése után talált be (3-1). A 67. percben eldöntötte a három pont sorsát a házigazda, Toko Ekambi lőtt az alsóba (4-1). A legvégén még tovább növelhette volna előnyét Kamerun, de Hongla fölé lőtt.

Kamerun – Etiópia 4-1 (1-1)
Gólszerzők: Toko Ekambi (8., 67.), Aboubakar (53., 55.), ill. Hotessa (4.)