Ki a csoportelső? MAGYAROK!!!!

Ma már egyszer leírtam ugyan, de olyan jó, hogy többször is megteszem szívesen. Ma este 6-kor a magyar labdarúgó – válogatott a csoport elsőségért lépett pályára Portugália legjobbjai ellenében.

Már egy esetleges döntetlennel is meglehetne a csoportelsőség, hisz akkor ugye a portugálok és az osztrákok nem kerülhetnének elénk, míg, ha Izland győzne, akkor az ottani meccs gólkülönbsége is döntő lehet. De ne rohanjunk ennyire előre. Élvezzük ki, hogy végre az egész világ újra rólunk beszél. Igaz számomra, mint aki 30 éve a magyar focit szereti, sokkal fontosabb az a 15 millió magyar, aki újra a válogatott mögé állt.

2(uefa.com)

Mai napra meghirdetett “maci naci napra”, végül mégis bekerült Király Gábor a kezdőbe, pedig sokan biztosra vették, hogy Dibusz Dénes lesz a kapus. Sárgalapos játékosaink kimaradtak a kezdőből, hisz Nagy Ádám, Kleinheisler és Kádár is a kispadon kezdett, de ez nem látszódott az első félórában. A portugálok rugdosták a szögleteket, de veszélyt nem jelentettek a kapura. Az első félórában 3-2 volt a kaput eltaláló lövések száma a portugálok javára. De… A kettőből 1 kaput eltaláló lövés gól lett. Ráadásul milyen gól. Bal oldali szöglet utáni felszabadításból Gera elé került a labda, ő pedig kapásból (ballal!!!) a bal alsó sarokba lőtt, s megszerezte a vezetést Magyarországnak! A magyarok csapatként voltak a pályán, a portugálok pedig Ronaldóval, akinek kedve nem volt játszani…. Ami fontos volt ekkor, hogy ez az eredmény, Portugália kiesését is jelentette. Hiszen hiába lettek volna csoport 3.ikak, a két megszerzett pontjuk kevésnek bizonyult volna a továbbjutáshoz. A 40.percben már érezhettük, hogy azért a portugálok nem akarnak megégni, hirtelen egyenlítettek! De!!! Les volt. Így tovább örülhettünk a vezetésnek. Majd két perccel később Nani kapott kiváló labdát, Guzmics nem ért oda időbe, s egyenlítettek a luzitánok. A szünetre 1-1-es döntetlennel vonulhattak be a csapatok.

3(uefa.com)

A szünetben újabb tartalékolás történt Gera helyett Bese Barnabás jött be. Majd újból megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Szabadrúgáshoz jutottunk a kaputól 26 méterre, Dzsudzsák lövése megpattant ugyan a sorfalon, s ez pont jól jött ki, hisz becsapta Patriciot, s megszerezte újból a vezetést a magyar csapat! 1 perc múlva Lovrencsics lódult meg a bal oldalon, de lövése után csak az oldalháló rezzent. De addig jó, míg mi támadunk, hisz… De mire ezt leírtam gyönyörű góllal egyenlített Portugália. Nem más, mint Ronaldo, aki eddig semmit nem csinált. Jobb oldali badást, sarokkal juttatta a kapuba a labdát. Szép gól volt, kár, hogy mi kaptuk. Majd egy mégnagyobb Dzsudzsák találat az 55.percben. Szabadrúgása sorfalba pattan, onnan vissza elé,  pedig cselezett befele, s ballal kapura lőtt, így 3-2-re változtatva az állást. Kis idő elteltével újból döntetlen. Bal oldali beadást Ronaldo juttatott a kapunkba, s így 3-3-ra alakítva az állást. Ugye Portugáliának fontos volt legalább a döntetlen, hisz 2 ponttal biztos, hogy hazautazhattak volna. Aztán már azt hittük, hogy 4-3 ide, hisz óriási kapufát lőtt Elek Ákos. Nagyon jól játszott a válogatottunk. Később is érdekes volt látni, hogy a szélről beadott labdákat, könnyedén fejelték kapu irányába a portugálok. Juhász és Guzmics is jól fejelő védő, mégsem figyeltek erre. Pedig… A középpályán nem játszott rosszul a csapat, nem hiányzott annyira Kleinheisler és Nagy Ádám. Mi lesz itt, ha ők is szerepelnek!

4(uefa.com)

Az Eb-n eddigi teljesítmény alapján, több játékos is reménykedhet jobb szerződésben. Talán Dzsudzsák sem Ázsiába fog igazolni… Közben a másik meccsen is alakultak a dolgok, egyenlített Ausztria, így ez már azt jelentette, hogy a nemrég még kieső Portugália feljött a 2.helyre, a döntetlennel is. Tetszetősen játszott a magyar csapat a meccs vége felé is, jó volt nézni, mikor a magyar védők a háromszoros Aranylabdás Cristiano Ronaldot futtatták a saját kapunk előtt, mikor passzolgattak. Ezzel az eredménnyel pedig csoportelső lett a magyar válogatott, s következő meccsét Toulousban játssza, de, hogy kivel az majd csak este derül ki.

Magyarország – Portugália: 3-3 (1-1)
Helyszín: Stade de Lyon, Lyon Játékvezető: Martin Atkinson (angol)

Gólszerzők:  Gera (19.p), Dzsudzsák (47.p), Dzsudzsák (55.p)  ill. Nani (42.p), Ronaldo (50.p), Ronaldo (62.p)
Sárga lap: Guzmics (14.p), Juhász (28.p), Gera (34.p), Dzsudzsák (56.p) ill.
Piros lap:ill.

Magyarország: Király- Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics (Stieber 82.p), Gera (Bese szünetben), Dzsudzsák – Szalai (Németh K. 70.p)  Szövetségi kapitány:  Bernd Storck

Portugália: Rui Patricio –  Vierinha, Pepe,  Ricardo Carvalho, Eliseu   André Gomes (Quaresma 61.p), William Carvalho, João Mário – João Moutinho (R. Sanchez szünetben) – C. Ronaldo, Nani (Danilo 81.p) Szövetségi kapitány: Fernando Santos