Serie A: otthon szenvedett vereséget az AC Milan – Videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság 6. fordulóját rendezték a hétvégén, ahol vasárnap este az AC Milan fogadta a forduló rangadóján a Fiorentina együttesét.

AC Milan – Fiorentina 1-3 (0-1)
Játékvezető: P. Giacomelli, Helyszín: Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)
Gólszerzők: R. Leao (80′) ill. E. Pulgar (14′ – büntetőből), Castrovili (66′), Ribéry (78′)
Kiállítva: M. Musacchio (60′)

A forduló rangadója, ami az utóbbi időben csak a csapatok múltjának és nevének köszönhetően az. A találkozó első játékrésze kiegyenlített volt, de a Fiorentina mehetett boldogabban a pihenőre, ugyanis Ismael Bennacer szabálytalanságát követően büntetőt ítélt Giacomelli játékvezető, amelyet Pulgar értékesített. A második félidőben sem tudott ellenfele fölé kerekedni a Milan, sőt, a 60. percben Musacchio a durva belépője után a kiállítás sorsára jut. Később Castrovili is és Ribéry is betalált, ezzel már 3-0 volt a “violáknak”, és emellett még egy büntetőt is elhibáztak Chiesa révén. A “piros-feketék” szépíteni viszont szépítenek az eredményen, Leao rúgott szépség díjas gólt. Az eredmény már nem változott, a Fiorentina megérdemelt győzelmet arat.