Pápán felejtett két pont…

Ennél nagyobb meglepetés már csak az lett volna, ha az ETO vereséget szenved. Pintér Attila legénysége továbbra is veretlen, ezúttal sokáig vezettek a zöld-fehérek, de az utolsó percben a csereember, Griffiths megmentett egy pontot a hazaiaknak.

Az elején bekezdett a bajnokaspiráns. Előbb Trajkovic került helyzetbe, lőni azonban nem tudott, mert Rodenbücher szerelte, a győriek tizenegyest reklamáltak, Vad István azonban nem látott okot a közbeavatkozásra, nem úgy az első negyedóra végén, amikor is Völgyi bal oldali beadása Németh Milán kezét érintette. A megítélt büntetőt Varga Roland elképesztően gyengén Szűcs keze ügyébe lőtte. Nem sokkal később azonban megszerezte a vezetést Pintér csapata: Kink adott be jobbról, Varga visszacsúsztatta középre, a berobbanó Trajkovic Szűcs fölött a hálóba pörgetett. A gól után vendégek mentek előre becsülettel, eredmény nélkül. Hiába volt azonban jóval többet a labda a győrieknél, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Az első félidő második felében jóval veszélyesebben futballozott a Pápa, azonban a kapu körbelövése nem hozott eredményt. Stevanovicnak szinte nem akadt más dolga, mint a kirúgásokat és a lesek miatti szabadrúgásokat elvégezze. Vele szemben Szűcsnek volt munkája bőven, mert a zöld-fehér kontrák potenciális gólveszélyt jelentettek. A második félidőben feljavult a Pápa, mégis a vendégeknek voltak nagy helyzetei. Trajkovic egyedül mehetett kapura, mellé emelt; Lipták egyszer fejjel, egyszer lábbal vette célba a sárga-feketék kapuját, előbb mellé, majd Szűcs kezébe hullott a labda. A folytatásban Maric és Arsic helyzeteit láthatták a nézők. Végül, amikor már mindenki elkönyvelte a vendégsikert, a csereként beállt Griffiths Maric szabadrúgása után értékesítette a Stevanovic mellkasáról kipattanó labdát, megmentve ezzel csapatának az egyik pontot. Az őszi 6-0 után az egy pontnak is örülhet a vendégegyüttes, amelyben ebben az idényben Varga Roland a sokadik győri futballista aki tizenegyest rontott.

Lombard Pápa – Győri ETO 1-1 (0-1)
Perutz stadion, 3000 néző, vezette: Vad II.

pa: Szűcs – Nagy S., Rodenbücher, Németh M., Szabó O. (Griffiths, 72.) – Arsic, Tajthy, Tóth B. (Király B., 84.), Maróti, Quintero – Maric
Győr: Stevanovic – Takács Á., Lipták, Svec, Völgyi – Trajkovic, Kamber, Kronaveter – Varga R. (Andric, 88.), Strestík (Dudás, 80.), Kink

g.: Griffiths (90.) ill.: Trajkovic (16.)
s.: Völgyi (26.), Nagy S. (82.)