Meglepetés Miskolcon

Az idegenben játszó Puskás Akadémia meggyőző játékkal gyűjtötte be a három pontot.

Forrás: pfla.hu

Az első félidő jó iramban zajlott, a hazai vezetés ellenére a Puskás Akadémia dolgozott ki több lehetőséget. A 6. percben Nagy Zsolt kapott sárgalapot, aki később Vági Andrást buktatta a 16-son belül, ezzel 11-hez juttatva a DVTK-t. A büntetőt Gosztonyi gurította a jobb alsó sarokba ezzel megszerezve a vezetést. A gól után rákapcsoltak a vendégek, először Lencse lövését hárította bravúrral Raic, majd Tischler fejesét szedte ki a léc alól. Már a 20. percben lecserélték a 11-esnél hibázó Nagy Zsoltot, akinek helyére Guaru állt be. A félidő vége előtt Lencse még szabadrúgásból egyenlíthetett volna, ám lövése a felső kapufán csattant. 45 percnyi játék után az állás 1-0.

A második félidőben továbbra is a vendégek támadtak, a 66. percben sikerült az egyenlítés, Tischler Patrik három méterről, ballal belenyúlt a labdába, ami a kapus lábai között gurult a kapuba. A középkezdést megelőzően lecserélték Gallardo-t, aki így búcsúzott ex-csapatától, hiszen a játékos az év végén befejezi pályafutását. A 76. percben újabb büntetőt ítélt a bíró, ám ezúttal a vendégek javára, amelyet Lencse László értékesített. Két perccel később ismét 11-hez jutottak a miskolciak, ezt a csereként beállt Gohér Gergő vágta a bal alsó sarokba. A felcsútiak a két bekapott büntető ellenére sem törtek meg, sőt mi több, a 88. percben Tischler második góljával megszerezte a győzelmet, a végeredmény 2-3.

Diósgyőr – Puskás Akadémia: 2-3 (1-0)
G: Gosztonyi (17. – 11-esből), Gohér (80. – 11-esből), ill. Tischler (66., 88.), Lencse (77. – 11-esből)