U20-as vb: Kiütéses Mali siker a nyolcaddöntőben

Négy afrikai együttes is kvalifikálta magát az Új-zélandi U20-as világbajnokság nyolcaddöntőjébe. A sors fintora, hogy kettő máris szembekerült egymással, a legjobb nyolc közé folytatott csatározások során. A csoportelsőként továbbjutó és jóval esélyesebb Ghána sima vereséget szenvedett az esélytelenek nyugalmával érkező Malival szemben.

2642523_xbig-lnd

U20-as Világbajnokság – Nyolcaddöntők
Ghána – Mali 0-3 (0-1)
Helyszín: Wellington Regional Stadium, Wellington
Vezette: Ghead Grisha (egyiptomi)
G:ill. Samassekou (20.), Gbakle (53.), A. Doumbia (81.)

A nagyon sokra tartott ghánai után utánpótlás újabb tehetséges generációt nevelt ki a jelek szerint, lévén a „Fekete Csillagok” megnyerték csoportjukat Ausztria, Argentína, és Panama korosztályos csapata előtt. Mali útja viszont nehezebben alakult, lévén csak harmadikként jutott tovább, Szerbia, és Uruguay mögött, Mexikót megelőzve.
Az odds-ok egyértelműen a ghánaiak mellett álltak, akik mégsem tudtak esélyeshez méltóan játszani. A 2009-es bajnok ugyanis már az első félidőben hátrányba került, a Mexikó elleni önmagát idéző mali válogatott ellen. A „vendégek” Diadie Samassekou révén szerezték meg a vezetést (20. perc), aki a hazai Real Bamako játékosa.
A várakozásokkal szembemenve Ghána nem volt képes felkelni a padlóról, és saját magát verte meg a második félidőben. Ugyanis a fehérmezesek teljesen begörcsöltek a kényszerű támadásépítésektől.
A francia Lille-ben nevelkedő Dieudonne Gbakle már az 53. percben megadta a kegyelemdöfést az ellenfélnek, ez azonban nem a végszó volt, ugyanis a mérkőzést lezáró gól Doumbia nevéhez fűződik, Mali a 81. percben alakította ki a végeredményt. Ghána tehát szépíteni sem tudott, s hiába nyerte meg a torna egyik legnehezebb csoportját, az egyenes kieséses szakasz első állomásán búcsúzni kényszerült.

A végül teljesen megérdemelten továbbjutó Mali a negyeddöntőben a Németország – Nigéria meccs győztesével találkozik.

1. Kovalenko (Ukrajna), MERVÓ BENCE (MAGYARORSZÁG) – 5 gól
2. Mukhtar, Stendera (Németország), Silva (Portugália) – 4 gól
6. Stark (Németország) – 3 gól

A nyolcaddöntők menetrendje:
jún. 10. 06:00    Ghána – Mali  0-3
jún. 10. 06:00    Szerbia – Magyarország – a találkozó hosszabbításba torkollott
jún. 10. 09:30    USA  – Kolumbia
jún. 10. 09:30    Ukrajna – Szenegál
jún. 11. 06:00    Ausztria – Üzbegisztán
jún. 11. 09:30    Németország – Nigéria
jún. 11. 09:30    Portugália – Új-Zéland
jún. 11. 09:30    Brazília – Uruguay