El Clássicó: Messi “ellopta a showt” a Bernabéuban! – Videóval

Az FC Barcelona a forduló nagy rangadóján, egy pazar meccsen, az utolsó percben nyert a Real Madrid otthonában, és átvette a vezetést a tabellán nagy riválisa előtt.

(Kép: Champions League Twitter)

Jó iramban, magas színvonalon kezdődött a találkozó. A Real Madrid kezdett jobban, a blancók az első percekben nagy  nyomás alá helyezték ellenfelüket, de a gólszerzés nem jött össze – Említsük meg azért, hogy a madridi szurkolók számon kérhetnének egy  elmaradt tizenegyest Hernández Hernández sporttárson.
Szép lassan magára talált a Barcelona is, és Luis Suárez lövéseivel, próbálkozásaival életjelet is adott magáról. A 20. percben Cristiano Ronaldo lövésénél nagyot kellett védenie ter Stegen kapusnak, majd az ezt követő percek Messi partvonalon kívüli ápolásáról, valamint Gareth Bale kiugrásáról és gyenge megoldásáról szóltak: A walesi egyből akarta átemelni ter Stegent, ami nagyon haloványra sikeredett.
Az első félidő derekától kezdve még inkább érződött a Real fölénye, mely rövid időn belül góllá is érett. Marcelo beívelése elsőre lesgyanús helyzetben üresen találta Sergio Ramost, aki még a kapufára terelte a labdát, azonban a kipattanóra egyedül csak Casemiro érkezett, aki köszönte szépen, megszerezte csapata vezető találatát. (1-0)

A gól mintha jobban megzavarta volna a blancókat, hiszen a játék egyből áttevődött a hazai térfélre, a madridi szurkolók legnagyobb bánatára ráadásul öt perccel később egyenlített a Barca: Egy szép támadás végé Lionel Messi átkígyózott 2-3 védőn, majd mattolta Keylor Navas kapust (1-1).
A pályán ezután sem volt megállás, sőt! Luka Modric löketénél nagyot kellett nyújtóznia a már többször is emlegetett ter Stegennek, a túloldalon pedig Messi, majd Jordi Alba járt legközelebb a gólszerzéshez. Közben kiderült az is, hogy Gareth Bale visszatérése valóban korainak bizonyult, hiszen a walesit még az első félidőben le kellett cserélni.

Élvezetes második félidőre volt kilátás!

A szünet után lendületesebben jött ki a Real Madrid, és ha nincsenek ter Stegen bravúrja Toni Kroos löketénél, és valamivel később Karim Benzema közeli fejesénél, akkor könnyedén vezethettek is volna a blancók!
A meccs ezen szakaszában a Real irányított, hogy aztán áttevődjön a játék képe a madridi kapu előterébe. Előbb Paco Alcácer “spicces” lövése éppen hogy elakadt Navas kapusban, percekkel később pedig a Costa Rica-i hálóőr legjobb tudására volt szükség Gerard Piqué fejesénél.

A lendületből bő egy óra elteltével sem vettek vissza a felek! Cristiano Ronaldo egy pazar kontra végén ha maga elé kapja a labdát Marco Asensiotól, akkor vélhetően betalál a már vert helyzetben lévő ter Stegen hálójába. A hatalmas hazai helyzet után egyből kapcsolt a Barca, Luis Suárez közeli lehetőségénél óriásit védett Keylor Navas, akit egy életerős lövéssel a következő akció végén Messi is tesztelt.

A jól bevált forgatókönyv szerint előbb jött a Real, de Marco Asensio lövésénél leért ter Stegen a rövid sarokra. Válaszul a túloldalon nem csak hogy jött, de fordított is a Barca! Ivan Rakitic messziről gondolt egyet, és óriási gól ragasztott Navas hálójába (1-2)
A “királyi gárda” gondjai pár minutummal később csak fokozódtak, amikor egy elkésett és a kelleténél is keményebb szerelési kísérlet után Sergio Ramost egyből leküldte a pályáról Hernández Hernández játékvezető – A spanyol hátvéd elkésett, páros lábbal csúszott a végén Lionel Messi felé, de vélhetően sokat fogunk még vitatkozni ezen a jeleneten!

A kiállítás után a Barca kis híján büntetett, csakhogy Luis Suárez középre adása után Piqué hatalmas helyzetben Navasba lőtt! A Barca középhátvédje lényegében meccslabdát hibázott, melyet a hajrában büntetett is a Real, hiszen a csereként beállt James Rodriguez első labdaérintéseinek egyikéből, Marcelo beadása után kiegyenlített! (2-2)
Az utolsó percekre vérszemet kapott a Real, a Bernabéu közönsége tapsolt az övéinek, csakhogy az utolsó pillanatban, a két perc hosszabbítás legvégén lendületes támadást vezetett a Barca, Jordi Alba szépen készített elő a második hullámban érkező Messinek, aki slusszpoénként, 500. barcelonai találatát jegyezve megnyerte a meccset csapatának!  (2-3)

Pazar mérkőzés volt, rengeteg eseménnyel és helyzettel! És ami a legfontosabb: A spanyol bajnokság tabelláját 5 fordulóval a vége előtt az FC Barcelona vezeti jobb gólkülönbségének – és persze az egymás elleni eredményeknek – is köszönhetően az egy meccsel kevesebbet játszó Real Madrid előtt!

Real Madrid – FC Barcelona 2-3 (1-1)
Santiago Bernabéu stadion, Vezette: A. Hernández Hernández
Gólszerzők: Casemiro (28.), James (85.) illetve Messi (33. és 92.), Rakitic (73.)
Sárga lap: Casemiro (12.), Kovacic (81.) illetve Umtiti (39.), Messi (93.)
Piros lap: Ramos (78.)

Real Madrid: Navas – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro (Kovacic, 70.), Modric – Bale (Asensio, 39.), Ronaldo, Benzema (James Rodirguez, 82.). Vezetőedző: Zinedine Zidane
Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Suárez, Alcácer (A. Gomes, 70.). Vezetőedző: Luis Enrique

Casemiro (1-0)