La Liga: nyert és ismét élre állt a Real Sociedad! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a Real Sociedad a Celta Vigo otthonából hozta el a 3 pontot, miután 2:0-ra nyerni tudtak a Balaídosban.

Szakadó esőben játszották a felek a mérkőzést, ennek ellenére mindkét csapat nagy kedvvel vágott neki a 90 percnek. Az első játékrészben mindkét csapat előtt adódtak komoly lehetőségek, hogy megszerezzék a vezetést, de mindkét kapus többször is nagy bravúrral hárítani tudott. A félidő legvégén aztán Matt Ryan dupla bravúrjára volt szüksége a Socieadadnak, hogy ne hátránnyal kelljen a szünetre vonulniuk. A második játékrészben aztán ez a dupla bravúr még jobban felértékelődött, miután a vendégek az 55. percben előnybe kerültek. Egy ellentámadás végén Januzaj került lövőhelyzetbe, amit még a kapus hárítani tudott, de a kipattanó pont Isak elé került, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia a játékszert, 0-1! A bekapott gólt követően is inkább a Celta akarata érvényesült, de ez gólokban nem mutatkozott meg, ami később megbosszulta magát. A 79. percben ugyanis el tudta dönteni a találkozót a Sociedad, miután egy szögletet követően Elustondo fejére érkezett tökéletesen a labda, ő pedig a kapufa segítségével eredményes tudott lenni, 0-2! Ezzel a góllal minden kérdést lezártak a vendégek, így 3 ponttal utazhatnak haza, aminek köszönhetően ismét a tabella első helyén tanyáznak.

Celta Vigo – Real Sociedad 0-2 (0-0)
Gólszerzők: -ill. Isak (55.), Elustondo (79.)