Afrika-kupa: Marokkó biztosította a helyét az egyenes kieséses szakaszban

Az Afrikai Nemzetek Kupája B-csoportjában Malawi hátrányból tudott fordítani Zimbabwe ellen.

Az első helyzetet Zimbabwe alakította ki, de Kangwa lövését blokkolták a védők. A 15. percben Wadi próbálkozását blokkolta az egyik malawi játékos. A 26. minutumban Wadi fejesét védte Kakhobwe. A 38. percben góllá érett a nyomás, Wadi fejelt a léc alá (0-1). Nem sokáig örülhettek a zimbabweiek, a 43. percben Mhango egyenlített (1-1). A második félidőt Malawi kezdte jobban, Madinga találta el a kapufát. Az 58. percben megszerezte a vezetést Malawi, Mhango használta ki a helyzetet (2-1). Ezután próbált egyenlíteni Zimbabwe, de nagy helyzeteket nem tudott kialakítani, így bezsebelte a három pontot Malawi.

Malawi – Zimbabwe 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Mhango (43., 58.), ill. Wadi (38.)

A B-csoport másik meccse:

Szenegál – Huinea 0-0

A B-csoport jelenlegi állása:

Esélyeshez méltón kezdte az összecsapást Marokkó, a 16. percben Amallah góljával a vezetést is megszerezte (1-0). A 37. minutumban Aguerd növelhette volna az előnyt, de a kapufát találta el. Az 59. percben El Kaabi fejelhetett, de nem talált kaput. Comore-szigetek válogatottja nem tudott lehetőségeket kialakítani, sőt a hajrában is Marokkó-helyzeteket láthattunk: előbb Amallah lőtt mellé, majd Boufal próbálkozását védte Salim Ben Boina. A 78. percben En-Nesyri fejesét is hárította a kapus. A 83. percben lezárhatta volna a meccset a Sevilla támadója, de kihagyta a tizenegyest. A 90. percben végül bevitte a kegyelemdöfést Marokkó, Aboukhlal talált be, ezzel bebiztosította válogatottja helyét az egyenes kieséses szakaszban (2-0).

Marokkó – Comore-szigetek 2-0 (1-0)