Felkészülés: A németek kiütötték az olaszokat

Németország megszakította a két meccses vereség sorozatát és valósággal lemosta az olasz csapatot a pályáról. A végeredmény 4-1 az Allianz Arenaban.

götze

Németország – Olaszország 4-1 (2-0)
Helyszín: Allianz Arena Vezette: O.Drachta
Gólszerzők: Kroos (24.), Götze (45.) Hector (59.), Özil ( 75. bün.) ill El Shaarawy (83.)
Sárga lapok: Hummels (57.), Mustafi (77.) ill. Giaccherini (15.)

Németország: ter Stegen – Hector (Ginter 85.) , Mustafi, Hummels, Rudiger – Kroos (Kramer 90.), Rudy – Draxler (Volland 85.), Özil, Müller (Can 69.) – Götze (Reus 71.) Vezetőedző: J. Löw

Olaszország: Buffon – Darmian, Bonucci (Ranocchia 61.), Acerbi – Florenzi (De Silvestri 63.), Motta (Parolo 68.), Montolivo, Giaccherini (El Shaarawy 69.)- Bernardeschi, Zaza (Antonelli 78.), Insigne (Okaka 68.) Vezetőedző: A. Conte

A németek úgy léptek pályára, hogy vereségük esetén negatív csúcsot döntenek, ugyanis ennyiszer még nem kaptak ki soha sem egymás után, valamint győzelmük esetén két évtized után újra legyőzik Olaszországot. Ennek megfelelően Löw csapata óriási nyomás alá helyzete az olaszokat, szinte esélyt sem adva nekik. A nyomásnak a 24. percben aztán megi lett az eredménye, ekkora Toni Kroos parádés találatával vezetést szereztek a hazaiak. A középpályás 18-ról parádésan tekert a jobb alsóba. A második gólra újabb húsz percet kellett várni, ekkor a mezőny legalacsonyabb játékosa Mario Götze volt eredményes, méghozzá fejjel. Az olasz védelem itt sem volt a helyzet magaslatán. Így ezzel a két gólos előnnyel vonulhatott a VB-címvédő a szünetre. A második játékrészben egy parádés akciót követően az 59. percben Hector a jobb hátvéd volt eredményes. Buffon teljes kiszolgáltatott volt,, úgy kipasszolták a németek Bonucciékat. Ha ennyi nem lett volna még elég, ekkor jött Rudy, aki csúnyán becsapta Buffont egy az egyben, ám a kapusklasszis elhúzta a támadó lábát, így jöhetett a megérdemelt büntető. Mesut Özil az Arsenal kiválósága pedig magabiztosan értékesítette azt, amivel már 4-0-át mutatott az eredményjelző. Az olaszok ezután, egyre jobban kezdtek kinyílni és dolgoztak ki helyzeteket, ám ez csak egy szépítésre volt elég. El Shaarawy a 83. percben egy Rudigeren megpattanó bombája talált utat ter Stegen kapujában. Jól mutatja a mérkőzés képét, hogy a német hálóőrnek a 70. (!) percben kellett először lövés hárítani, ám az is elég harmatosra sikeredett. Löw csapata javított a csorbán és nagyon magabiztosnak látszott, ami ilyen kevéssel az EB előtt biztató számukra. Conte mesternek pedig még lesz egy kis ideje, hogy rendbe szedje a Chiellini nélküli fejetlen védelmet.