PL: Bombagólok és pontosztás a Tottenham – West Hamen- videóval

A Wembleyben zárult egy londoni rangadóval az ünnepi futball dömping, ahol a Tottenham a West Hamet látta vendégül. A hazai csapat a nagy fölénye ellenére csak egy Son bombának köszönhetően tudott pontot menteni.

obiang

Tottenham – West Ham 1-1 (0-0)
Helyszín: Wembley Vezette: M. Dean
Gólszerzők: Son (84.) ill. Obiang (70.)
Sárga lapok: ill. Carroll (87.), Noble (90.)
Kiállítva: –

Tottenham: Lloris – Davies (Llorente 81.), Verthongen, Sanchez, Aurier – Sissoko )Lamela 74.), Dier (Wanyama 75.) – Son, Alli, Eriksen – Kane Vezetőedző:M. Pochettino

West Ham: Adrian – Reid, Ogbonna, Rice – Zabaleta, Kouyate, Noble, Obiang, Masuaku – Lanzini (Carroll 87.)- Chicarito (Ayew 70.) Vezetőedző: D. Moyes

Nem sok pihenője volt a két csapatnak az előző találkozójuk óta és ez meg is látszott a játékon, főleg a vendégeknél. A Spurs irányította az első félidőt és helyzetek is a “sarkantyúsok” előtt adódtak, ám kimondottan ordító lehetőségről a hazai oldalon sem beszéltünk. Így tehát ezzel a nyögvenyelős gól nélküli döntetlennel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben a mérkőzés képe nem változott továbbra is a Tottenham csapata volt a domináns az egész mezőnyben és mindenben felülmúlták a “Kalapácsosokat”. A gólig azonban egészen a  70. percig várni kellett, ám ez nem hazai oldalról érkezett, hanem a vendégről. Obiang a semmiből bombázott óriási gólt átlövésből Lloris kapujába. A franci hálóőr nem tudott mit kezdeni az elemi erejű lökettel, ami a rövid felső pókhálózta ki. Ezzel meglepetésre nem az addig 20 lövéssel próbálkozó Spurs örülhetett, hanem az első próbálkozásból eredményes West Ham. A hajrában a Spurs még nagyobb erőket próbált mozgósítani, ám a gól nem egy szép “csiki-csuki” után született, hanem egy hasonlóan nagy találatból mint a második oldalon. A 84. percben Son szánta magát lövésre én szintén a rövid sarkot vette célba, az óriási erejű löketére pedig nem volt ellenszere Adriannak, meglett az 1-1. A véghajrában Pochettino csapata megszerezhette volna a vezetést, de a “Kalapácsos” élőfal jelesre vizsgázott, de ez elmondható a hazai oldalon is, ám ott inkább Llorisnak volt köszönhető a végén a pontmentés. Érződött a 48 órán belüli két mérkőzés a lábakban, ennek ellenére egy izgalmas nagy iramú találkozónak lehettünk szemtanúi, ahol a WHU nagy csatában elhozott a Wembleyből egy olyan pontot, ami a végelszámolásnál még nagyon hiányozhat a Tottenhamnek.