Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Magyar válogatott: megvannak a júniusi ellenfelek – HIVATALOS

Az MLSZ a csütörtöki napon megerősítette, hogy mely országok ellen játssza két júniusi felkészülési mérkőzését a 2020-ról idén nyárra halasztott Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott…

A magyar válogatott mindkét mérkőzését hazai pályán, várhatóan a Szusza Ferenc Stadionban léphet pályára. A nemzeti csapat június 4-én Ciprus ellen, 8-án pedig Írország ellen mérkőzhet meg. A szövetség tájékoztatása szerint azért az Újpest otthonára esett választás, mert mindkét ellenfél ragaszkodott ahhoz, hogy Budapesten legyen a találkozó, és az UEFA a részben budapesti rendezésű Eb miatt több másik stadiont lefoglalt edzések céljából.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi az MLSZ oldalán a következőképpen vélekedett a két felkészülési találkozóról:

“Egyelőre még éppen csak túl vagyunk a márciusi vb-selejtezőkön, így Ciprus és Írország részletes kielemzése még odébb van. Egy felkészülési időszakra fontos, hogy az ember olyan ellenfeleket válasszon, akik nem is túl erősek és nem is túl gyengék. Ciprus legutóbbi eredményei beszédesek, az írekről pedig szintén tudjuk, hogy csak hajszálon múlt, hogy nem jutottak ki az Eb-re, így tehát két olyan csapattal találkozunk majd, amelyek jól fel tudnak minket készíteni az egy héttel későbbi első Eb-meccsünkre. Emellett az is fontos volt, hogy két eltérő stílusban játszó ellenfél ellen lépjünk pályára, ugyanakkor túl erős ellenfeleket sem szerettünk volna, hiszen egy esetleges komolyabb vereséggel nekivágni az Európa-bajnokságnak kifejezetten rossz lenne, miközben az egyik legfontosabb a felkészülés során, hogy az Eb-re a csapat minden tagjának meglegyen a kellő önbizalma.”

Az eredeti tervek szerint Amszterdam, Baku, Bilbao, Bukarest, Budapest, Koppenhága, Dublin, Glasgow, London, München, Róma és Szentpétervár egy-egy stadionjában rendeznék meg az Európa-bajnokság mérkőzéseit. A 2019 novemberében átadott Puskás Arénában jelen állás szerint három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt bonyolítanának le.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztása

A csoport (Baku és Róma): Olaszország, Svájc, Törökország, Wales
B csoport (Koppenhága és Szentpétervár): Dánia, Finnország, Belgium, Oroszország
C csoport (Amszterdam és Bukarest): Hollandia, Ukrajna, Ausztria, Észak-Macedónia
D csoport (London és Glasgow): Anglia, Horvátország, Csehország, Skócia
E csoport (Bilbao és Dublin): Spanyolország, Svédország, Lengyelország, Szlovákia
F csoport (Budapest és München): Portugália, Németország, Franciaország, Magyarország

Minden egyes csoport az első két helyezett automatikusan továbbjut a nyolcaddöntőbe, és a csoport harmadik helyezettek közül a négy legjobb.