La Liga: Egy győzelem és két döntetlen a szombati játéknapon

A spanyol bajnokság 34. fordulójának szombati játéknapján nyert a Real Sociedad az Espanyollal szemben, a másik két találkozón döntetlen született.

mundodeportivo.com

A kiesés ellen küzdő Osasuna 1-1-es döntetlent ért el a Valencia ellen. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 19. percben O. Riera révén és sokáig tartották is az eredményt, de a 82. percben Jonas góljával egyenlített a Valencia, így igazságos döntetlen született.

Osasuna – Valencia 1-1
G: Riera 19., ill. Jonas 82.

A Levante – Getafe találkozón nem esett gól, és itt is igazságos döntetlen született, a hazaiak tízszer vették célba a kaput, míg a vendégek kilencszer. A labdabirtoklás is 50-50% volt és a játékképe alapján is mondható az, hogy nem érdemelt egyik csapat sem többet 1 pontnál.

Levante – Getafe 0-0
Kiállítva: Alexis 81.

A játéknap utolsó mérkőzésén a Real Sociedadnak sikerült felülmúlnia 2-1-es arányban az Espanyol gárdáját. A vezetést még a vendégek szerezték meg a 23. percben J. Cordoba révén, ám 9 percre rá Canales egyenlíteni tudott, így 1-1-el mentek szünetre a csapatok. Nagyon úgy nézett ki, hogy ez is lesz a végeredmény, de Carlos Vela a 91. percben jött és eldöntötte a találkozót. Ezzel életben tartva az EL-ben való indulást.

Real Sociedad – Espanyol 2-1
G: Canales 32., Vela 91., ill. Cordoba 23.