Forrás: facebook.com/premierleague Mirallas találata döntötte el végleg a találkozót.

Everton – Manchester United 3– 0 (2 –0 )
Gólszerzők: McCarthy (5.), Stones (35.), Mirallas (74.)  ill. –
 ill. Fellaini (12.), Shaw (64.)
Kiállítás: – ill. –

Everton: Howard – Baines, Jagielka, Stones, Coleman – Barry, McCarthy – Osman(Mirallas 69.), Barkley(Naismith 88.), Lennon – Lukaku(Kone  87.) Vezetőedző: Roberto Martinez

Manchester United: de Gea – Valencia, Smalling, McNair, Shaw – Blind – Mata(Di Maria 63.), Herrera, Fellaini(Falcao 46.), Young – Rooney(van Persie 88.) Vezetőedző: Louis van Gaal

Nem győzni járnak Rooneyék a Goodison parkba, így a mérkőzés előtt sejteni lehetett, hogy nem lesz egyszerű dolga van Gaal fiainak, az egyre jobb formába lendülő Everton ellen. Nem is kellett sokáig várni a hazai közönségének arra, hogy kedvenceik megszerezzék a vezetést a rivális ellen. Egy vendég szöglet után a kékek egy parádés kontra végén szereztek gólt McCarthy révén, aki két ember között tudott betörni a 16-oson belülre, de Geaval szemben pedig már nem hibázott, ezzel megszerezve csapatának az oly fontos vezető gólt. A Unitedet nem törte össze a hamar bekapott gólt, a korábbi Evertonos Fellaini révén a bekapott gól után 4 perccel már egyenlíthettek volna, azonban a belga nem tudta kihasználni az ajtó ablak helyzete. Így maradt az 1-0-ás hazai előny. A továbbiakban az Everton nem tudta megtartani a labdát és teljesen átadta a területet a Unitednek, akik azonban a meddő mezőfölényen kívül nem tudtak mit kezdeni a kontrákra berendezkedő hazaiakkal. A 35. percben aztán mint derült égből villámcsapás, úgy jött az Everton újabb gólja, most rögzített helyzetből. Baines szögletét Stones gyönyörűen fejelte a hosszúra, amivel 2-0-ra alakította az eredményt, ez pedig már nem is változott a félidő végéig, így ezzel az állással vonulhattak a felek pihenőre. A második félidőre azután a játék képe nem változott, továbbra is a vendégek akarata érvényesült, azonban nagy helyzetben Wayne Rooney nem tudta bevenni volt csapata kapuját, egy szöglet után. Az Everton védelme azonban továbbra is jól zárt. A  74. percben azután végleg eldőlt a mérkőzés, Ross Barkley gyönyörű labdát adott Kevin Mirallasnak, aki 5 perccel azután, hogy pályára lépett be is tudott találni. Egy az egyben de Gea kapus már tehetetlen volt lövésével szemben. Rá 10 percre ismét a belga volt főszerepben, azonban most a spanyol kapus nyerte a külön párharcot, hatalmas bravúrral tudott hárítani egy Mirallas bombát. A továbbiakban az eredmény már nem változott, maradt a 3-0. Ezzel a vereséggel a United maradt a tabella 4. helyén 2 ponttal lemaradva a 2. Manchester Citytől. Az Everton sorozatban 3. győzelmével pedig feljött a tabella 10. helyére.