EL: Előnnyel utazik Liverpoolba a Villarreal – videóval

Az Európa-liga csütörtöki játéknapján kezdetét vette az elődöntők első mérkőzése. A döntőbe jutásért a Villarreal hazai pályán fogadta a Liverpool gárdáját, és megpróbáltak előnyt kiharcolni a liverpooli visszavágóra.

13083336_10154289860092573_3415885289506281658_n

Villarreal – FC Liverpool 1:0 (0:0)
El Madrigal, Villarreal Vezette: Skomina (szlovén)
Adrian (92.)
Sárga:
Costa (60.)

Villarreal: Asenjo – Gaspar, Bailly, Ruiz, J. Costa  – Pina, Suarez, Bruno, Dos Santos – Soldado, Bakambu  – Vezetőedző: Marcelino Garcia

Liverpool: Mignolet – Clyne, Toure, Lovren ,Moreno- Milner, Allen, Lallana,Lucas – Firmino (Benteke 90.), Coutinho (Ibe 46.) Vezetőedző: Jürgen Klopp

A Villarreal az egyetlen csapat, amely korábban egyszer sem nyerte meg az Európa-ligát, vagy anno UEFA kuptá sőt, még döntőt sem játszott rangos európai versenysorozatban. A spanyol bajnokság negyedik helyén álló alakulat a nemzetközi porondon eddig 13-szor találkozott angol csapattal, és csak négyszer kapott ki, igaz, már tíz mérkőzés óta nyeretlen a Premier League-ben szereplő együttesek ellen. A Villarreal és a Liverpool  még egyszer sem játszott egymással nemzetközi kupamérkőzést.

„Amikor októberben átvettem a csapat irányítását, gondolni sem mertünk az El-döntőre, most azonban már nem állunk tőle távol. Öt-hat alkalommal megnéztem a Villarrealt. Szervezetten védekezik, és türelmesen megvárja, amíg az ellenfél hibázik, majd könyörtelenül kihasználja a megingásokat. A tapasztalatot nem lehet megvásárolni, és beszélni is fölösleges róla. De ha rosszul kamatoztatjuk, akkor balul is elsülhet. Minden a teljesítményen múlik.”nyilakozta Jürgen Klopp a sajtótájékoztatón

A hangulatra nem lehetett panasz az El Madrigalban, teltház fogadta a csapatokat. Az első komoly gólszerzési lehetőség a Liverpool gárdája előtt adódott az 5. percben. Allen kapott egy remek labdát a szélről, azonban lövését hárította a Villarreal kapusa Asenjo. A hazaiaknak sem kellett sokáig várni első komoly helyzetükre, a 11. percben a csapat legnagyobb sztárja Roberto Soldado lövése éppenhogy elkerülte a bal kapufát. A 21. percben újabb hazai helyzetet láthatott az El Madrdigal közönsége, Pina lövését bravúrral hárította Mignolet. Az első félidő taktikus játékot hozott kevés helyzettel, egyik csapat sem akart kockáztatni. A második játékrész első percei rögtön egy Villarreal helyzettel kezdődött, egy szögletet követően Bakambu fejese a kapufán csattant. A 65. percben a Liverpool is egy nagy helyzetet puskázott el, Milner passzát követően Firmino lövése is a kapufán csattant. A második játékrész sem hozott sok helyzetet, mindössze 2-2 kaput eltaláló lövést láthattunk. A csattanó a hosszabítás perceiben érkezett, a csereként beálló Adrian Lopez talált a kapuba ezzel egygólos előnnyel utazik Liverpoolba a sárga tengeralattjáró legénysége. A visszavágóra jövő héten csütörtökön kerül sor az Anfielden.

Kép forrása: Liverpool facebbok oldala