Belga Szuperkupa: Emberhátrányban fordított a bajnok Brugge – videóval

Belgiumban is kezdetét vette az új idény, a bajnok FC Brugge és a kupagyőztes Standard Liége mérkőzésével. A Belga Kupában is ez a két csapat találkozott a döntőben még márciusban. Akkor a Standar Liége örülhetett.

13731694_10154524980203254_6881302874555357188_n

FC Brugge – Standard Liege 2:1 (0:1)
Helyszín: Jan Breydel Stadion (Brugge), 15 000 néző  Vezette: Smet
Gólszerzők: Izquierdo (51.), Vormer (62.) ill. Santini (39.)

Kiállítva: Vanaken (41., FC Brugge)

A két csapat március 20-án a Belga Kupa döntőjében is összecsapott, azonban azt a St.Liege együttese nyerte 2:1 arányba. Tehát a Brugge csapatát a visszavágás lehetősége is hajtotta a mérkőzésen. A találkozó nem indult jól a hazai gárdának, a 39. percben Santini egy szögletet követően befejelte a Standard Liege vezető találatát. A 41. percben pedig komoly gondba kerültek a hazaiak, ugyanis Vanaken csúnya belépője után a játékvezető azonnal pirosat mutatott fel neki és idő előtt mehetett zuhanyozni a belga játékos. A Brugge számára mégsem bizonyult komoly hátránynak a kiállítás, hiszen ígyis megfordították a mérkőzést. Előbb Izquierdo egyenlített a második játékrész elején, majd a 62. percben Vormer egy óriási bombát akasztott Gillet kapujába. A hazai gárda ezzel története 14. Szuperkupa győzelmét könyvelhette el.