Ekstraklasa: Tovább folytatódik Nikolicsék vesszőfutása

A lengyel Ekstraklasa pénteki nyitómérkőzésén magyar érdekeltségű rangadóra került sor, Guzmics Richárd együttese a Wisla Krakow rangadót játszott Nikolics Legia Varsója ellen.

Lengyel Ekstraklasa, 10. forduló :

Wisla Krakow – Legia Warsawa 0:0
Helyszín: Stadion Miejski im. Henryka Reymana (Krakkó), játékvezető: Gil
Sárga lapok: Popovic (17.), Mojta (84.), Jovic (85.) ill. Pazdan (17.), Guilherme (60.), Czerwinski (75.), Broz (80.)

Pocsék formába várhatta mindkét gárda a 147. Wisla – Leiga derbyt. Ha Wisla Krakkó helyezését, vagy a Legia rossz formáját vesszük alapul ez már-már egy kiesési rangadóval is felért, ugyanis a krakkóiak a tabella utolsó helyén, míg a címvédő varsóiak csupán a 14. helyen álltak a fordulót megelőzően. A Legia formája talán meglepő hiszen legutóbbi öt bajnoki mérkőzésükből négyet elvesztettek Nikolicsék. A hazaiak mérlege szintén hasonló 5 mérkőzésből négy vereség, igaz legutóbb már győzni tudtak a Gliwice  ellen Guzmicsék. Mindkét magyar válogatott játékos kezdő volt csapatában, Nikolics a Legiában, Guzmics pedig a Wislában. Ami a két csapat egymás elleni mérlegét illeti 146 mérkőzésen 56 WisƗa győzelem, 38 döntetlen és 52 Legia-siker volt elkönyvelhető, ami mellett 195-206 volt a gólok eloszlása. A Wisla hazai pályán Krakkóban 37 alkalommal diadalmaskodott és 21 alkalommal játszott döntetlent a Legia ellen. A találkozó fergeteges hangulatot hozott szokásához híven, viszont a játékról ez nem nagyon volt elmondható. Az első félidő gól nékül zárult. A második félidőben is kevés helyzetet láthatott a közönség, sárga lapot annál inkább többet összesen hét alkalommal villant a sárga kártya. A kaput eltaláló lövések aránya is mindössze 4:3 volt a Legia javára. A 83. percben Popovic még büntető is hibázott a Wisla Krakkó csapatában, így a találkozó gól nélkül ért véget és tovább folytatódik a Legia hullámvölgye hiába a az edzőváltás. Folytatás a varsóiaknak a kedden a BL-ben a portugál Sporting otthonában.