MLS: Megvan a címvédő első győzelme! – videóval

A Seattle Sounders, vagyis az elmúlt MLS szezon címvédője a liga 2017-es kiírásának 3. fordulós zárómeccsén tudott nyerni. Ráadásul a három ponttal együtt nagy skalpot gyűjtöttek be egyben Dempsey-ék a New York Red Bulls ellen!

IMG_20170320_021922

Első bajnoki győzelmét könyvelhette el a címvédő a 2017-es MLS-szezonban! (forrás: twitter.com/SoundersFC)

A Seattle a 3. forduló zárómeccsén a New York Red Bulls-t látta vendégül. Az eddig felemásan teljesítő hazai címvédő komoly ellenféllel szemben javithatott hazai környezetben.

Az első félidőben összességében többet volt a labda a New York-i együttesnél, ám ennek ellenére a játékrész egyetlen találatát a hazaiak neve mellé lehetett beírni. A 28. minutumban a Sounders tizenegyest végezhetett el, a labda mögé pedig Dempsey állt, ő pedig nem tudott hibázni (1-0).

A második félidőben teljesen kiegyenlített volt a mezőnyjáték, és minden kaput eltaláló lövésből gól lett! Így hozott három gólt a térfélcsere. Az 57. minutumban Bradley Wright-Phillips nagyszerű gólt fejelte egyenlített a New York (1-1). Tíz perc sem telt el ezután teljesen, amikor újból a hazai klubnál volt az előny! A 66. minutumban zseniális összjáték végén Lodeiro beívelése után Morris közelről fejelt a vendégek kapujába (2-1). A mindent eldöntő találatot Shipp szerezte a 79. percben. Ekkor a hazai játékos lövése megpattanva talált utat a vendégek kapujába (3-1). A Sounders ezzel egy vereség és egy döntetlen után először nyert a szezonban, míg a New York Red Bulls ezt megelőző két meccsét nyerte meg.

IMG_20170320_021552

MLS 2017, 3. forduló
Seattle Sounders – New York Red Bulls 3-1 (1-0)
Helyszín: Century Link Field – 45.600 néző
Gólszerzők: Dempsey (28. – büntetőből), Morris (66.), Shipp (79.), ill. Bradley Wright-Phillips (57.)