Nem bírt az Atlético az újonccal – videóval

A La Liga 20. fordulójában az eltiltásából visszatérő Diego Costával a támadósorban felálló Atlético Madrid a Girona csapatát látta vendégül.

costagirona

(Fotó: Atlético de Madrid/Twitter)

Az eltiltott Godin nélkül, illetve kissé meglepő módon Gabival és Kokéval a kispadon lépett pályára az Atlético, elől a Griezmann-Costa duóval. Az első félidő legnagyobb helyzete a 25. percben adódott, ekkor kihasználva a gironai védelem talán egyetlen komolyabb megingását, egy gyors támadás végén Griezmann ugratta ki Correát, akinek a pörgetését Bono kapus bravúrosan nyújtózva hárította. A 34. percben megszületett a Matracosok vezető gólja: Partey löbbölt a tizenhatos előteréből Diego Costa fejére, aki a rossz ütemben kimozduló Bonót megelőzve továbbította a játékszert Griezmannhoz, a francia pedig az üres kapuba lőtt. (1-0) A  vendégek előtt is adódott egy komoly lehetőség az első félidő ráadásában, ekkor Portu lőhetett kb. az ötös sarkáról kapásból, ám Oblak egy hatalmas védéssel ezúttal is bizonyította, miért ő a Zamora-díj talán legnagyobb esélyese.

A félidőben a vendégeknél kapuscserére volt szükség, Bono ugyanis belesérült a gólt megelőző Diego Costával való ütközésbe, a veterán Iraizoz váltotta. a 62. percben Carrasco növelhette volna a madridiak előnyét Saul Niguez forintos labdájából, ám tekerését Iraizoz védte. A 73. percben aztán váratlanul egalizáltak a vendégek: Koke rossz felszabadítását fejelte vissza Bernardo a tizenhatos vonaláról Portu elé, a csatár második helyzetét pedig már gólra váltotta. (1-1) A 90. percben Ilunga léphetett ki két Atléti-védő közt, Oblak pedig rossz ütemben mozdult ki és már csak szabálytalanul tudta megállítani a kenyait a kaputól kb. 25 méterre, megúszta viszont sárgával a szlovén. (Vélhetően mivel Ilunga nagyon rosszul tolta el a labdát, így ugyanis nem beszélhettünk egyértelmű gólhelyzetről.)

Az újonc így az első forduló (2-2) után újra megtréfálta az Atlétit, egy ponttal távozott a Wanda Metropolitanóból. Diego Simeonék ezzel magukra húzták a harmadik helyezett Valenciát, mely így akár előzhet is este, a Barca pedig akár 11 pontra is meglóghat az élen. Diego Simeone feje egy kezezés után meg nem adott tizenegyes miatt főhet ugyan, de talán Costa és Griezmann korai lecserélését is bánja már…

Atlético Madrid – Girona 1-1 (1-0)
Helyszín: Wanda Metropolitano; Vezette: R. Bengoetxea
Gólszerzők: Griezmann (34.) ill. Portu (73.)
Sárga lapok: Vrsaljko (66.), Gimenez (82.) ill. Juanpe (31.), Aday (37.), Bernardo (82.)
Kiállítás: – ill. –

Atlético Madrid Oblak – Vrsaljko (Vitolo 80.), Gimenez, Savic Lucas – Correa, Thomas, Niguez, Carrasco – Griezmann (Koke 71.), D. Costa (Gameiro 61.). Vezetőedző: D. Simeone

Girona: Bono (Iraizoz, a félidőben) – Ramalho, Espinoza, Juanpe – Aday, Pons, Granell Nogue (Timor 84.), Mojica – Portu, Garcia – Olunga. Vezetőedző: P. Machin