Ligakupa: Lezárta a párharcot a City az első mérkőzésen – videóval

A Manchester City nem tétlenkedett, mi több hazai pályán kiütötte az alsóbb osztályú Burton csapatát, így hátradőlve várhatja a visszavágót.

Manchester City – Burton 9-0 (4-0)
Gólszerzők: de Bruyne (5.) Jesus (30., 34.,57.,65), Zinchenko (37.), Foden (62.), Walker (70.), Mahrez (83.) ill. –

Sokat nem kellett várni az első gólra az Etihad közönségének, de Bruyne már az 5. percben eredményes volt. Ezután jött egy kisebb “pihenő” majd érkezett Jesus, kétszer is, ráadásul a harmadik bekapott gólból még fel sem “ocsúdott” a Burton, Zinchenko egy lecsúszott(?) beadása is utat talált a vendég kapuba, ezzel pedig már 4-0 állt az eredményjelzőn. A második félidőben Jesus ismét kétszer “köszönt”, mellyel már 4 gólnál tartott, mellé még “feliratkozott” a Foden, Walker és a Mahrez trió is, így 83. perc elteltével, írd és mond már 9 (kilenc) gólnál járt a City. Ezzel minden kérdést lezárt a visszavágó előtt, így borítékolható, hogy az egyik oldalon Pep Guardiola csapata lesz a Ligakupa döntős, még a másik oldalon a Tottenham – Chelsea párharc győztese.