A hajrában gyűjtötte be a három pontot a Roma – videóval

A Serie A 31. fordulójának ma esti meccsén az AS Roma csapata idegenben tudott győzni, méghozzá veterán csapatkapitánya, De Rossi révén, pedig sokáig úgy tűnt, pontosztozkodással zárulhat a bajnoki!

Az AS Roma csapatkapitánya, De Rossi volt a fővárosiak nyerőembere (forrás: twitter.com/OfficialAsRoma)

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, vagyis a Serie A 31. fordulójának ma esti meccsén a Sampdoria vendége a fővárosi AS Roma csapata volt. Az immár Claudio Ranieri által irányított római gárda csupán a 8. volt a találkozót megelőzően, épp a Sampdoria előtt állva három pontos előnyben.

Már az 5. percben megszülethetett volna a meccs első gólja, ám a góllövőlista éllovasa, Fabio Quagliarella a kapu fölé lőtt kicsivel. A 24. minutumban is a hazai genovai együttes villant, ám Defrel löketét hárítani tudta Mirante kapus. A 35. percben a római gárda is eljutott gólszerzési lehetőségig, azonban ekkor Cristante fejjel való próbálkozása után a labda mellé ment. Az első félidőben gól nem született, viszont mezőnyben, és helyzetek kialakítása,  (kapura tartó) próbálkozások terén is a Sampdoria volt a jobb a meccs felénél.

A második félidőben utóbbi tekintetében fordult a kocka, ugyanakkor mezőnyben továbbra is a hazaiak domináltak magabiztosan, akik részéről az 56. percben Saponara szerezhetett volna vezetést, viszont a tizenhatosról elvállalt lövése épphogy elsuhant a felső léc fölött. Közel húsz perccel később, a 75. minutumban Schick fejesét a túloldalon Audero kapusnak kellett hatástalanítania, és ez sikerült is, azonban a kipattanót De Rossi lőtte be, ezzel előnybe került az AS Roma (0-1).