Serie A: kikapott a Juve, elmaradt a bajnokavatás!

Szombaton az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) kora délutáni találkozóján kikaptak a zebrák, így elmaradt a bajnokavatás, egyelőre várat magára a 35. bajnoki cím megszerzése.

SpalJuventus 2-1 (0-1)
Helyszín: Stadio Paolo Mazza (Ferrara), Vezette: Doveri D.
Gól: Bonifazi (49.), Floccari (74.) ill. Kean (30.)

Spal: Viviano – Fares, Vicari, Cionek, Bonifazi – Murgia, Schiattarella (Valdifiori 70′), Missiroli, Lazzari – Petagna (Antenucci), Floccari(Regini 84’)Vezetőedző: L. Semplici
Juventus: Perin – Spinazzola, Gozzi Iweru, Barzagli, De Sciglio – Cuadrado, Kastanos (Nicolussi 61′), Bentancur, Cancelo – Dybala, Kean (Mavididi 69′). Vezetőedző: M. Allegri

A zebrák tartalékos csapattal utaztak el Ferrarrába, mert már tényként kezelhető, hogy bajnokok. Egy esetleges mai győzelemmel pedig be is biztosíthatják győzelmüket. A hazai gárda pedig a kiesés elől menekül, tehát a tartalékos Juventusnak nehéz mérkőzésre kell számítania.

A találkozó az első félidőben ennek megfelelően telt, a Spal harcolt, a zebrák “B” csapata pedig gyengébben játszott a megszokottakhoz képest. Azonban a 30. percben Joao Cancelo vezette keresztbe a labdát, majd egy gyenge kapura lövést eresztett meg, amibe Moise Kean tette bele a lábát és becsapja az elvetődő Viviano kapust, 0-1! Az első félidőben még Cancelonak volt egy remek lehetősége, amibe belevetették magukat a hazaiak védői, így vendég vezetéssel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején azonnal egyenlít a Ferrarrai csapat, egy remekül betekert szögletre érkezett Bonifazi és Perin kapus mellett a kapuba bólint, 1-1! Az 58. percben Murgia eresztett meg egy remek lövést, de Perin hárítani tudott. Ezt követően akadtak helyzetek itt is ott is, és a 74. percben Floccari volt szemfüles és az elé pattanó labdát a kapuba gurítja, 2-1! AJuventus ezután próbált menni az egyenlítést jelentő második találatért, de ez elmaradt, így a bajnoki trófea átadása is eltolódik legalább egy héttel.

Azonban még a hétvégén bajnok lehet a Juve, ha a Napolinak holnap nem sikerül legyőznie a Chievot.