Copa America: Suarezék csak a döntetlent tudták kiharcolni – videóval

A világ egyik legerősebb csatárduójával felálló válogatott kétszer is hátrányba került a mérkőzés folyamán. Az előző meccsükhöz képest teljesen felforgatott kezdővel kiálló japánok teljesen meglepték Uruguay csapatát.

(forrás: goal.com)

Veszélyesebben kezdte a mérkőzést a japán csapat melynek hamar meg is lett a gyümölcse, a 25. percben Miyoshi találatával sikerült megszerezniük a vezetést. Azonban nem volt sok idejük az ünneplésre, 7 perccel a gólt követően egy Cavani ellen elkövetett szabálytalanságért büntetőt fújtak Uruguay javára, melyet Suarez magabiztosan tudott értékesíteni.

A második félidő kezdete után mindkét fél kihagyott 1-1 ordító ziccert, majd újfent Miyoshi találatával szereztek vezetést a japánok. A válasz ezúttal is 7 perc múlva érkezett, ezúttal Gimenez tudott a kapuba bólintani egy szögletet követően. Ezt követően már hiába próbálkoztak a győzelemre hajtó Uruguayiak, a szerencse sem akart a kéket mellé állni, kétszer is csak a kapufát sikerült eltalálniuk.

Uruguay – Japán: 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Suarez (32.) Gimenez (66.) ill. Miyoshi (25. 59.)
Sárga lap:  ill. Ueda (31.) Nakajima (78.)
Kiállítás: – ill.