Serie A: Hatgólos meccsen remizett a Bologna és a Fiorentina! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 34. fordulójában a Bologna a Fiorentinát látta venédgül. A Fior háromszor is előnybe került a mérkőzés folyamán, de Rodrigo Palacio három alkalommal is egyenlíteni tudott.

Hatgólos döntetlent hozott az igencsak hullámzó formát mutató Bologna és Fiorentina összecsapása. A vezetést a 21. percben szerezték meg a “Violák”, miután a játékvezető büntetőt ítélt kezezés miatt. A tizenegyest a házi góllövőlistát vezető Vlahovic magabiztosan értékesítette, 0-1! Nem sokáig, mindössze 10 minutumig tartott a Fiorentina előnye, miután egy kiugratást követően Palacio értékesítette a ziccerét, így a szünetre egállal vonulhattak a felek 1-1! A második játékrész közepén ismét előnybe kerültek a vendégek Bonaventurának köszönhetően, aki jól érkezett egy beadásra, 1-2! Ezúttal sem örülhetett sokáig az előnyének Iachini csapata, ugyanis  71. percben ismét villant Palacio, aki ezúttal fejjel vette be a kaput, 2-2! A Fior viszont 2 minutummal később már ismét előnyben volt egy szögletet követően, amit Vlahovic pofozott a hálóba, 2-3! Viszont harmadik alkalommal sem tudták megőrizni előnyüket a vendégek, ugyanis egy védelmi hibát kihasználva Palacio a 3. gólját jegyezte, 3-3! Az állás ezt követően már nem változott, így mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott.

Serie A, 34. forduló
Bologna – Fiorentina 3-3 (1-1)
Gólszerzők: Palacio (31., 71., 84.) ill. Vlahovic (21. – büntető, 74.), Bonaventura (64.)