Spanyol Kupa: Családias hangulatú döntetlen…

A hazai pályán aratott 7–0-s győzelem után idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Barcelona a Valenciával a szerda esti visszavágón, ezzel bejutott a spanyol Király-kupa döntőjébe.

01

Valencia – FC Barcelona 1-1 (1-0)
Valencia, Mestalla, 16 296 néző, Vezette: Carlos Velasco Carballo
Gólszerzők: Negredo (39.) ill. Kaptoum (84.)
Sárga lap: Diallo (35.), Aderlan (41.), Gaya (63.), Salvador (88.) ill. El Haddadi (54.), Samper (73.)

Valencia: Domenech – Vezo, Aderlan, Diallo, Gaya – Danilo, Villalba (Salvador 80.), Zahibo – Mina (Gomes 71.), Negredo (Bakkali 60.), Piatti, Vezetőedző: Gary Neville

FC Barcelona: ter Stegen – Vidal, Bartra, Vermaelen, Mathieu – Rakitic (Camara 76.), Roberto, Samper – El Haddadi, Ramirez (Kaptoum 82.), Adriano (Pereira 76.), Vezetőedző: Luis Enrique

No nem a kevés lap és a sportszerűtlenségek miatt mondjuk azt amit a címben írtunk, hiszen több kisebb nagyobb szabálytalanság után így is kiosztott hat sárgát Carlos Velasco Carballo játékvezető. Hanem a Mestallába kilátogató kevés néző miatt. Hiszen az 55 ezer férőhelyes arénába – mely stadion szinte mindig telt házas, főleg egy Barcelona ellen! – alig jött össze 16 ezer szurkoló. Tehát kijelenthető, hogy a kupa-visszavágóra a stadion harmada sem telt meg. Persze nincs ezen mit csodálni, elvégre Gary Neville fiai a bajnokságban 12 mérkőzés óta nyeretlenek, még a kupa elődöntő első meccsén meg kaptak egy hetest. Ezek után meg főleg nem csoda az érdektelenség… Az első mérkőzés eredménye meglátszott a két csapat összeállításán is, hiszen legszívesebben ezt a találkozót mindkét fél hanyagolta volna. A hazaiak már sokkal inkább a hétvégi Espanyol elleni 12 vereség utáni első győzelmükre készülnek, míg a Barca számára pusztán a sérülések elkerülése volt a célja ezzel a kerettel. Jogosan!
Az első játékrészben sokáig semmi érdemleges nem történt, majd a semmiből jött a Valencia vezetőgólja. A 39. percben egy előrevágott labdát értékesített Alvaro Negredo, aki közvetlen közelről lőtte a labdát a kapuba. (1-0) Innentől kezdve a Barcelona számára a tét egy klubrekord megdöntése volt, ez lett volna ugyanis sorozatban a 29. veretlenül megvívott találkozója. És lett is, köszönhetően a 19 éves kameruni középpályásnak, Wilfrid Kaptoumnak, aki a 84. percben, két perccel becserélése után Juan Camara passza után közelről egyenlített. (1-1) A katalán gárda ezzel megdöntötte a korábbi klubcsúcsot, melyet még a Pep Guardiola által irányított csapat állított fel a 2010–2011-es idényben.

A Barcelona sorozatban harmadszor jutott döntőbe a Király-kupába. Ez legutóbb 1996 és 1998 között sikerült a gránátvörös-kékeknek, ekkor a 96-os finálét elbukták, majd a következő két kiírást, előbb a Betis, majd a Mallorca ellenit megnyerték. Valószínűleg a Sevilla ellen (4:0 a Celta elleni első mérkőzés) készülhetnek Messiék, akik tavaly a Bilbaot verték a fináléban, az előtte lévő döntőt viszont az örök rivális Real Madrid ellen bukták el. A Valencia meg korábban még egyszer sem veszített el hétgólos különbséggel (1–8) egy párharcot a Király-kupában. Gary Neville-el ezt is sikerült megdönteni…

Fotó: marca.com