La Liga: Madridi győzelem fél gőzzel! – Videóval!

Otthon tartotta a három pontot az Atlético miután a második félidőben csereként beálló Antoine Griezmann góljával győztek a matracosok a spanyol bajnokság 36. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén, így most az Atleti vezet. Most a Barcán van a sor…

01

Atlético Madrid – Rayo Vallecano 1-0 (0-0)
Madrid, Vicente Calderón, 49 263 néző, Vezette: José Sánchez
Gólszerző: Griezmann (55.)
Sárga lap: Kranevitter (68.) ill. Bebe (35.)

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Giménez, Hernandez Pi, Gamez – Teye, Gabi (Koke 46.), Kranevitter, O. Torres (Griezmann 55.) – Correa, Vietto (F. Torres 54.), Vezetőedző: Diego Simeone

Rayo Vallecano: Juan Carlos – Quini, Amaya (Manucho 64.), Crespo, Tito – Embarba, Jozabed, D. Llorente, Bebe (Piti 58. – Caballero 84.) – Guerra, Miku, Vezetőedző: Paco Jémez

A bajnoki címért folyó harcban az Atléticon volt a sor miután a Real délután idegenben egy góllal legyőzte a Sociedadot a hármas versenyfutás első felvonásaként. Az Atleti éppen azt a Rayot fogadta, akik múlt héten kis híján megtréfálta a Real Madridot. A kiesés ellen küzdő Rayo ellen ráadásul tartalékosan – Koke, Antoine Griezmann, Saúl, Filipe Luís és Fernando Torres is a kispadon kapott helyet – álltak ki a matracosok hiszen két nagyon fontos Bayern elleni Bl párharc kellős közepén vannak Simeone fiai. Apropó Simeone!  Az El Cholo ráadásul eltiltás miatt a lelátóról volt kénytelen végig nézni a találkozót. Az első félidőben az Atlético nem találta a fogást a Rayon, ráadásul a játékrész is igen unalmasra sikeredett. A szünetben beállt Koke, de az igazi változást nem ő hozta, hanem a Torres el együtt az 55. percben beálló Antoine Griezmann. A francia csatár alig fél perccel pályára lépése után, második labdaérintéséből szép gólt lőtt a tizenhatos vonaláról. (1-0) A gól után voltak próbálkozásai a hátrányban lévő vendégeknek, de ezek a helyzetek nem okoztak komoly gondot a “matracosoknak” Újabb gól már nem született, így az Atlético megnyerte a találkozót, és fontos három pontot szerzett, mellyel átvették a vezetést a délután diadalmaskodó városi rivális Realtól. De a Barca meccse csak most jön… Vereségével a Rayo maradt a kiesési zóna közvetlen közelében, hiszen a “darazsak” a még éppen bent maradó tizenhetedik helyen állnak 35 ponttal. Épp ennyi pontja van a pénteken hazai pályán nyerő Gijónnak is, de a Rayo felé billenti a mérleg nyelvét a két csapat egymás elleni mutatója. Egy biztos: A kiesés elleni harc épp olyan izgalmas lesz mint a bajnoki hajrá, hiszen a Levante helyzete tűnik talán már kilátástalannak, viszont négy csapat nagyon közel van egymáshoz és közülük kettő biztos búcsúzik.

Fotó: laliga.es