AIPS: a Real Madrid lett az év csapata

A Real Madrid lett 2017 legjobb csapata a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) választásán. 2017 legjobb női sportolója Hosszú Katinkát megelőzve Serena Williams lett, míg a férfiaknál egyik másik teniszező előzte meg Ronaldo és Messi kettősét.

Hala Madrid

Az év legjobb csapata a Real Madrid lett, amely öt év után nyert ismét spanyol bajnoki címet, és az első együttes, amely a Bajnokok Ligája bevezetése óta meg tudta védeni a címét. A Konföderációs Kupát megnyerő német futballválogatott zárt másodikként, a harmadik helyen pedig az NBA-bajnok Golden State Warriors. A szavazáson 112 ország 517 újságírója vett részt.

Az év csapata:
1. Real Madrid futballcsapata 1096 pont (23.55%)
2. a német labdarúgó-válogatott 738 pont (15.86%)
3. Golden State Warriors kosárcsapata 601 pont (12.92%)

Az egyéni sportolók között a férfiaknál az idén remek formát mutató svájci teniszező Roger Federer végzett az élen, aki többek között Cristiano Ronaldót és Lionel Messit előzte meg a szavazáson. A nőknél a szintén teniszező Serena Williams végzett az élen, aki januárban megnyerte az Australian Opent, ezzel pedig 23. Grand Slam elsőségét szerezte meg. A második helyen Hosszú Katinka végzett, ami Egerszegi 1992-es második helyezése után a legjobb eredménynek számít.

Az év férfi sportolója:
1. Roger Federer (tenisz, Svájc) 928 pont (19.94%)
2. Cristiano Ronaldo (labdarúgás, Portugália) 788 pont(16.94%)
3. Lionel Messi (labdarúgás, Argentína) 530 pont (11.39%)

Az év női sportolója:
1. Serena Williams (tenisz, Egyesült Államok) 651 pont (13.99%)
2. Hosszú Katinka (úszás, Magyarország) 631 pont (13.56%)
3. Allyson Felix (atlétika, Egyesült Államok), 495 pont(10.64%)

A sajtó számára legjobban megszervezett események rangsorában a londoni atlétikai világbajnokság végzett az élen, az eseményen 2800 sajtómunkatárs dolgozott. A második helyen a cardiffi labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő zárt, míg a harmadik helyen a budapesti vizes világbajnokság végzett, amelyen 680 újságíró dolgozott.