MLS: a Seattle és a Portland is otthon tartotta a három pontot – videóval

Ma hajnalban véget ért a hétvégi MLS forduló, azaz az észak-amerikai profiliga aktuális bajnoki köre. A Seattle hazai pályán először tudott nyerni a szezonban, míg a New York City első vereségét szenvedte el a liga mostani idényében!

IMG_20180423_085123Első győzelmét ünnepelhette a 2018-as bajnoki szezonban a tavalyi döntős, és azt megelőző szezon bajnoka, a Seattle Sounders! (forrás: twitter.com/SoundersFC)

Tegnap este a Seattle Sounders csapata, azaz a tavalyi szezon győztese, egyben az azt megelőző bajnoka az elmúlt idény egyik újoncát, a Minnesota United csapatát látta vendégül a CenturyLink Field gyepén.

Közel 40 ezer néző előtt került sor a találkozóra, melynek első gólja a 23. percben született meg, amikor Svensson révén előnybe került a hazai gárda (1-0), majd két perccel később Bruin is betalált (2-0), így a gyors egymást követő találatoknak köszönhetően máris kettővel vezetett a Sounders! Az első félidőben mezőnyben és támadások terén egyaránt jobb volt a Seattle, a Minnesota kaput tálaló lövésig sem jutott a szünetig.

A fordulást követően kicsit változott a meccs képe, de nem tudta igazán felvenni a kesztyűt a Minnesota. Igaz, a vendégek Ramirez révén a 66. percben szépítettek (2-1), a hosszabbítás 5. minutumában Delem végleg eldöntötte a találkozót a Seattle javára (3-1)! Ezzel első bajnoki sikerét aratta 2018-ban a tavalyi döntős, melynek 5 mérkőzésre volt arra szükség, hogy először győzni tudjon.

MLS, alapszakasz
Seattle Sounders – Minnesota United • 3-1 (2-0)
Helyszín: CenturyLink Field, Seattle – 39.477 néző
Gólszerzők: Svensson (23.), Bruin (25.), Delem (90+5.), ill. Ramirez (66.)

VIDEÓ HAMAROSAN!

Mára virradó hajnalban, magyar idő szerint éjfél után vette kezdetét a bajnoki hétvége zárómérkőzése az MLS-ben, s az eddig veretlen New York City az eddig nyeretlen, 2015-ös bajnok Portland Timbers otthonába látogatott.

A mérkőzés első gólja a 26. percben született meg, mely a hazaiak előnyét hozta meg. Ekkor Blanco magasan felfejelt labdája hullott a vendégek kapujába (1-0)! A 38. minitumban növelni is tudta előnyét a portlandi gárda, amikor Adi volt eredményes (2-0)! Az első félidőben mezőnyben elképesztően kimagaslót nyújtott a vendég New York City, ám lövések téren a Portland volt a jobb, és ezt az eredmény is igazolta.

A fordulást követően megmaradt a vendégek nagy mezőnyfölénye, de ez továbbra sem érte el a kívánt hatást, ugyanis a 66. percben Mabiala révén már háromgólos előnyre tett szert a Portland (3-0)! A végéig ezek után már nem esett gól, így a Portland első győzelmét aratta bajnoki szezonban megszakítva ezzel a New York City 2018-as ligabeli veretlenségét! Összességében a City 12 lövésből 3 alkalommal találta el a kaput, míg a Portland-nél ugyanez az arány 11/4, tehát egyértelműen a helyzetkihasználas döntött, hiszen lényegében ugyanannyi helyzetet dolgoztak ki a felek, a New York-i csapat ráadásul 75%-ban birtokolta a labdát a meccsen!

Portland Timbers – New York City • 3-0 (2-0)
Helyszín: Providence Park, Portland – 21.144 néző
Gólszerzők: Blanco (26.), Adi (38.), Mabiala (66.), ill.