Bréking: kihirdették az Aranylabda győztesét!

Kihirdette párizsi díjátadóján a France Football szaklap a 2017-es Aranylabda-szavazás győztesét: a nem túl nap meglepetésre ötödször is győzedelmeskedő Cristiano Ronaldo az Eiffel toronyban vehette át a trófeát!

cr7-5

(Forrás: 101greatgoals.com)

A portugál klasszis ötödszörre nyerte el a labdarúgás legrangosabb egyéni elismerését miután tavaly is ő bizonyult a legjobbnak. Bár az őszi szezon két bajnoki góljával eddig nem sikerült a legjobbra számára, a csoportkör gólkirályi címét kilenc találattal így is simán bezsebelte a BL-ben, az előzi idény triplázása (spanyol bajnokság, kupa és Bajnokok Ligája-győzelem) csapatával pedig magáért beszél.

Ami a többieket illeti, Gianluigi Buffon 39 évesen éppen csak lemaradt a dobogóról 221 szavazattal, jócskán lemaradva követi csak őt 84 szavazattal az ötödik és hatodik helyen Ronaldo madridi csapattársa, Luka Modric. A Real-különítményből Ramos is befér a top10-be az előkelő helyen, ezzel a legjobb védő lett, megelőzve a 16. helyezett, szintén madridi Marcelót. A PSG ifjú klasszisa, Kylian Mbappé pedig elmondhatja magáról, hogy 18 évesen ért oda a hetedik helyre az Aranylabda-szavazáson!