Serie A: Az Atalanta győzött, az Udinese nem bírt ellenfelével

Az Atalanta hozta a kötelezőt, az Udinese ikszelt.

IMG_20170205_171236

Az Atalanta meccsén Gomez duplázott (forrás: twitter.com/Atalanta_BC)

A mai délutánon hazai pályán játszó Atalanta egyébként sem állt rosszul a meccs előtt, de a hatodikról az ötödik hely is elérhető lehetett adott esetben.

Gyorsan meg is alapozta a három pont otthon tartását az Atalanta, hiszen Gomez az 5. minutumban a kapussal szemben megnyerte az egy az egyben párharcot (1-0)!
Sokat a duplázásra sem kellett várni, Gomez a 17. percben is betalált! Ekkor 16 méterről lőtt pazar gólt (2-0)!
Az Atalanta veszélyesebben játszott a szünetig, a Cagliari pedig kaput eltaláló lövésig sem jutott, mezőnyben viszont nem volt túl nagy a különbség.
Gól már nem esett a végéig, ugyan a 87. percben Cristante háromgólosra növelhette volna klubja előnyét, de Rafael védett.
Az Atalanta ugyan maradt a 6., de könnyű szerrel még lesz esélye a csapatnak a későbbiekben feljebb lépni a tabellán.

Atalanta – Cagliari 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Gomez (5., 17.), ill. –

A 12. helyezett Chievo a 11. Udinese csapatát látta vendégül az olasz élvonal 23. fordulójában.
Az első félidő finoman szólva sem volt túl érdekfeszítő. A szünetig a hazaiak tudták többet birtokolni a labdát, viszont ami lényegesebb, egyetlen kaput eltaláló lövést sem jegyezhettünk fel a csapatoktól az első félidőben.

A szünet utánra sem változott a helyzet, a kapusoknak nem akadt dolguk, akik erre a meccsre váltottak jegyet pedig nem repeshettek az örömtől. Gól tehát nem esett, viszont a 82. percben hazai részről Cesar megkapta a sárga lapját, így a találkozót emberhátrányban fejezte be a Chievo.

Chievo – Udinese 0-0
Kiállítás: Cesar (82.), ill.