Hősies West Ham győzelem az Etihadban

Slaven Bilic gárdája óriásit küzdve az Emirates , az Anfield és az Etihadot is bevette már idén. A City már két gólos hátrányban is volt, de csak a szépítésre futotta.

Forrás: facebook.com/premierleague

Manchester City – West Ham 1 – 2 (1-2)
Helyszín: Etihad Stadium
Vezette: R. Madley
Gólszerzők: De Bruyne (45+2) ill. Moses (6.), Sakho (31.)
Sárga lapok: Kolarov (54.)  ill. Lanzini (22.), Obiang (45+5)
Piros lapok: – ill. –

Manchester City: Hart – Kolarov(Iheanacho 84.), Mangala(Demichelis 46.), Otamendi, Sagna – Fernandinho, Toure – Sterling (Bony 66.), De Bruyne, Navas – Aguero  Vezetőedző: Manuel Pellegrini

West Ham: Adrian – Jenkinson (Collins 85.), Tomkins, Reid, Cresswell – Noble, Obiang – Lanzini(Jelavic 69.), Payet, Moses (Antonio 60.) – Sakho Vezetőedző: Slaven Bilic

A MAnchester City a 12. sorozatban megnyert bajnokijára készült és ehhez ezen a délután a West Hamet kellett volna legyőznie hazai pályán. Slaven Bilic együttese elég hektikus formát mutatott, ám az idei évben a nagy csapatok ellen mindig nagyon masszívan összeálltak. Ezt mutatta a mai kezdés is ugyanis a hét közben a BL-ben vereséggel debütáló City, már a 6. percben hátrányban volt. Victor Moses eresztett meg egy bombát laposan amit Hart nem tudott kitornázni, így megszerezve ezzel csapatának a korai vezetést. Az egy gól megduplázódott a 31. percben, ekkor Sakho volt eredményes egy szöglet után kavarodást követően, a hazaiak nem tudtak felszabadítani, így kerülhetett a csatár elé a labda aki közelről nem hibázott. Érett tehát a meglepetés az Etihadban. Azonban még az első félidőben sikerült zárkóznia a Citynek, ekkor az új sztár igazolás Kevin de Bruyne volt eredményes. Szintén egy távoli bomba talált célt, Adrian tehetetlen volt a lövéssel szemben. Ezzel a 1-2es eredménnyel vonulhattak a felek a szünetre. Bilic mester valószínűleg jól felkészítette a fiait arra, hogy pokolian kemény 45. percük lesz. Ez így is lett, ugyanis a második félidő első percétől kezdve az utolsóig a WHU a saját kapuja elé volt szögezve, ám Tomkinség mindig odaértek mindenhova, amivel egyre frusztráltabbá tették a hazai játékosokat. A gólszerzéshez legközelebb Otamendi volt, ám fejesét, Adrian hárítani tudta, ahogy ezen az estén szinte mindent. A City nem tudott egyenlíteni, ezzel nem sikerült megszerezni sorozatban a 12. bajnoki győzelmet, ráadásul elszenvedték az idei első vereségüket is. Bilic csapata hőstettet hajtott végre, a szurkolók nagyon büszkék lehetnek a csapatra. Ezzel a megszerzett 3 ponttal a “Kalapácsosok” már a tabella második helyén tanyáznak.