Bundesliga: nem bírt a bajnokság meglepetéscsapatával a Bayern – videóval

Hiába birtokolták többet a labdát a bajorok, az Union Berlin a korai gólja után még helyzeteket hagyott ki, majd a második félidőben Lewandowski gólját leszámítva jól védekeztek a hazaik, így a berliniek rászolgáltak az egy pontra.

Remekül kezdte a meccset az Union Berlin, Promel fejesével már a 4. percben vezettek a hazaiak (1-0). A Bayern ezután sokat birtokolta a labdát, és néhány lehetőségig el is jutott Flick csapata, de a kaput csak egyszer találták el a bajorok. A másik oldalon Neuernek viszont kellett nagyokat védenie, de újabb gól már nem született az első félidőben. A Bayern fokozta a nyomást a második játékrészre, aminek a 68. percben meg is lett az eredménye, Lewandowski talált be (1-1). Ezután már nem tudta annyira beszorítani a fővárosiakat a Bayern, sőt Neuer kapuja is veszélyben forgott néhányszor. A hajrában előbb Müller rossz átvétele miatt nem alakult ki helyzet, majd a 90. percben a hazaik kapusa hatalmas bravúrral védte Sané fejesét, így maradt a döntetlen.

Union Berlin – Bayern München 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Promel (4.), ill. Lewandowski (68.)