La Liga: Gündogan büntetőt hibázott, de Yamal gólja végül három pontot ért a Barcelonának! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 28. fordulóját a Barcelona és a Mallorca összecsapása nyitotta.

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Ahogy az várható volt, a Barcelona irányította a játékot, a Mallorca pedig igyekezett minden utat lezárni a tizenhatosa előterében. A katalánok így is ki tudtak alakítani pár lehetőséget a félidő első felében, de az igazán nagy helyzet a 22. percben adódott. Ekkor ugyanis Copete belépőjét látta szabálytalannak a játékvezető, így büntetőhöz jutott a Barca, amit Raphinha harcolt ki. A labda mögé Gündogan állt, a középpályás azonban nagyon gyengén rúgta a tizenegyest, Rajkovic hárítani tudott, majd a társak felszabadítottak a kapu előterében. Ezt követően a Barcának volt még pár lehetősége, hogy megszerezzék a vezetést, azonban ezeket a helyzeteket sem tudták értékesíteni, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrész elején mindkét fél eltalálta a felsőlécet: az 54. percben először egy beadás után Muriqi fejese után mentette meg a léc a hazaiakat, majd 3 minutummal később Yamal vállalkozott egy lövésre, de az ő próbálkozásánál is a kapufa hárított. A 73. percben aztán már a kapufa sem segített a Mallorcán Yamal lövésénél! Ekkor ugyanis Lewandowski passza után Yamal betört a tizenhatoson belülre, majd egy gyönyörű lövéssel a hosszú felsőbe tekerte a labdát, 1-0! Ezt követően a véghajrában már egyik fél sem tudott nagy lehetőséget kialakítani, így a Barcelona nagy nehézségek árán, de a játék képe alapján megérdemelten otthon tartota a három pontot.

Barcelona – Mallorca 1-0 (0-0)
Estadio Olimpico Vezette: J. I. Villanueva