Német Kupa: Gulácsiékat megizzasztották – eredmények

Ma délután kilenc mérkőzéssel folytatódott a Német Kupa 2018/19-es kiírása. Több élvonalbeli klub is vendégszerepelt, melyek közül néhányan könnyedén hozták a kötelezőt alacsonyabb osztályú ellenfelük ellen, de azért akadtak kivételek is.

A Hannover együttese a kifejezetten jól teljesítők közé sorolható, hiszen az élvonalbeli klub nem aprózta el első feladatát a Német Kupában. A korábban szebb napokat is megélt, jelenleg harmadosztályú Karlsruhe gárdáját simán, 6-0-ra verték meg. Az élvonalba visszatérő Düsseldorf is remekül hangolt a jövő héten rajtoló Bundesligára, hiszen 5-0-ra kiütötték az ötödik ligában szereplő Koblenz csapatát. Nem volt ilyen egyszerű dolga az Augsburg együttesének. A kis bajor csapat rendkívül megszenvedett a negyedik vonalban játszó Steinbach Haiger otthonában. Végül 2-1 arányban győzni tudtak, de teljesítményükre koránt sem lehetnek büszkék. A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzignak sem volt sétagalopp a mai Német Kupa meccs. A “Bikák” ugyanis csak 3-1-re tudtak nyerni a Regionalligában szereplő Viktoria Köln ellen, ráadásul sokáig hátrányban is voltak, végül Poulsen és Forsberg találataival fordítani tudtak.

Karlsruhe (III.) – Hannover (I.) 0-6 (0-3)
Gólszerzők: – ill. Wimmer (17.), Bebou (31.), Fullkrug (41.-büntető), Asano (52.), Weydandt (85., 90+1.)

TuS RW Koblenz (V.) – Düsseldorf (I.) 0-5 (0-4)
Gólszerzők: – ill. Lukebakio (9., 12.), Ducksch (31.), Stoger (44.), Raman (62.)

Steinbach Haiger (IV.) – Augsburg (I.) 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Herzig (56.) ill. Richter (14.), Hahn (65.)

Viktoria Köln (IV.) – RB Leipzig (I.) 1-3 (1-0)
Gólszerzők: Golley (39.) ill. Poulsen (61.), Forsberg (69.), Augustin (90+3.)