Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Vb 2018: váratlan pofonba szaladt bele a címvédő! – videóval

A pocsék felkészülés, és Jonas Hector kiválása számtalan kérdőjelet vetett fel a Nationalelf nyitómérkőzésével kapcsolatban, pláne a rivális Mexikó formáját elnézve. A Sasok szimpatizánsai ilyenkor szoktak azzal érvelni, hogy “de hát a német válogatott köztudottan tornacsapat!”. Nos ha az is, a mai napon ebből nem sokat mutatott meg…

muller_mexiko

 

1. félidő: A sokak által vizionált erős német start elmaradt, sőt a mexikóiak kerültek ordító helyzetbe már rögtön az első másodpercekben, és csupán Boateng önfeláldozó labdába vetődésének volt köszönhető, hogy nem kapitulált rögtön az Elf. Két perc sem telt aztán, és már a másik oldalon is lehetőség adódott: Kimmich tanári kiugratását Werner törte el. Mindössze a 7. minutumig kellett várni az első kaput érő lövésre: Hummels középre tartó löketét hárította rutinosan Ochoa. A tizenhatos előterééig feltolt német védelem azonban csakhamar vakmerő vállalásnak bizonyult, hiszen a közép-amerikaiak kontráikkal egyre veszélyesebb lehetőségeket tudtak kiharcolni. Fejessel riogatott Herrera, láthattunk nagy Chicharito-, Lozano-, Vela- és Layún-szólót is. Ezzel szemben a címvédő inkább csak futott a játék után: Khedira egy remek indításról maradt le, Kroos lövését Ochoa vette az ölébe, Werner pedig nem tudott a nyomáson felülkerekedni a kapu közelében. Mindezek tudatában kijelenthető, hogy igazságos vezető találat született a 35. percben: egy előrevágott labdából varázsolt kényszerítővel csapta be Chicharito és Vela a félpályán tétlenkedő germán védelmet, majd a center egy visszapasszal hozta játékba a gólszerző Lozanot. Ez a pofon valamelyest azért felrázta az alvó óriást, és a 39. percben egészen közel jutottak az egyenlítéshez: Kroos remekül csapódó szabadrúgását tolta elképesztő bravúrral a kapufára Ochoa.

lozano_nemetorszag

2. félidő: A szünet után mindkét válogatott tempót váltott: a németek eggyel gyorsabb fokozatra, míg az El Tri türelmes labdajáratásra állt át. Mintha új mérkőzés kezdődött volna. Az első játékrész futószalagon érkező lövéseit a taktikai harc váltotta fel. A mérsékelt iramot egy-egy egyéni megoldás rázta fel: Draxler húzott váratlant azzal, hogy takarásból a kapura húzta a labdát, a túloldalon pedig ismét Boatengben akadt el egy ígéretes kontratámadás. Löw ekkor azt mondta: “Eddig, s ne tovább!”, majd becserélte a vb-debütáns világsztárt, Marco Reust, ráadásul az inkább defenzív felfogású Sami Khedira helyére. A 65. percben aztán ismét karnyújtásnyira került a Nationalelf az idei első vb-találatához: Boateng beadását Kimmich ollózta parádés mozdulattal a kapura. Szinte azonnal következett az újabb forró pillanat: ismét Draxler kínálta meg a bombaformában védő Ochoát. A 73. percben új csúcstartót köszönthettünk a pályán: a 39 esztendős ex-barcelonista Rafael Márquez ötödik világbajnokságán lépett pályára, ezzel rajta kívül csupán két játékos dicsekedhetett el a futballtörténelemben. Az utolsó percekre a németek mindent egy lapra tettek fel: Löw a balhátvéd Plattenhardt helyére Mario Gómezt cserélte be. Mexikót azonban ma nem lehetett megverni, a hármassípszóig állták a sarat. Bajban a németek?

Németország – Mexikó 0-1 (0-1)
Helyszín: Luzsnyiki Stadion (Moszkva); Vezette: Alireza Faghani (iráni)
Gólszerzők:ill. Lozano (35.)
Sárga: Müller (83.), Hummels (84.) ill. Moreno (40.), Herrera (90.)
Kiállítás:ill.

Németország: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Plattenhardt – Khedira (Reus 60.), Kroos – Müller, Özil, Draxler – Werner (Brandt . Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Mexikó: Ochoa – Salcedo, Ayala, Moreno, Gallardo – Herrera, Guardado (Márquez 74.) – Layún, Vela (Álvarez 58.), Lozano (Jiménez 66.) – Chicharito. Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio

 

VBBBB

Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes. Csoport és csapatbemutató cikksorozat, visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos széleskörű információs tárháza a 2018-as oroszországi tornának. 

VB 2018: 32 VÁLOGATOTT, 736 JÁTÉKOS! – ÍME AZ ÖSSZES UTAZÓ KERET

TELJES MENETREND – INFOGRAFIKA

2

A-CSOPORT
B-CSOPORT
C-CSOPORT
D-CSOPORT
E-CSOPORT
F-CSOPORT
G-CSOPORT
H-CSOPORT

3

URUGUAY
PORTUGÁLIA
SPANYOLORSZÁG
FRANCIAORSZÁG
ARGENTÍNA

HORVÁTORSZÁG
BRAZÍLIA
NÉMETORSZÁG
BELGIUM
ANGLIA

5

Helyszínek: Szamara, Rosztov és Novgorod – I. rész
Helyszínek: Szaranszk, Yekatyerinburg és Kalingrád – II. rész
Helyszínek: Volgograd, Karany és Szocsi – III. rész
Helyszínek: Moszkva és Szentpétervár – IV. rész

4

Rendező ország bemutatása
Lemaradó játékosok álomcsapata
Eddigi győztese, legek- és érdekességek
Ők lehetnek a vb felfedezettjei – I. rész
Ők lehetnek a vb felfedezettjei – II. rész
Első vb-s sztárfocisták
Sztárok, akiknek ez lehet az utolsó
Ez történt Brazíliában 2014-ben
A világbajnokságok eddigi gólkirályai
Nemzetek, akiknek csak vesztes döntője van
Az eddigi tornák aranylabdásai

111

A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 20 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben.

1930 | 1934 | 1938
1950 | 1954 | 
1958
1962 | 1966 | 1970
1974 | 
1978 | 1982
1986 1990 | 1994
1998 2002 | 2006
2010 | 2014